reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Dorota Gawryluk i Piotr Witwicki awansują w Telewizji Polsat

dodano: 2023-11-30 16:53 | aktualizacja: 2023-11-30 17:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: polsatnews.pl

Telewizja Polsat Dorota Gawryluk, do tej pory dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, obejmie od 1 grudnia br. nowo utworzone stanowisko dyrektora zarządzającego Pionu Kanałów Tematycznych Telewizji Polsat. Jej dotychczasowe miejsce zajmie Piotr Witwicki, do tej pory redaktor naczelny Interia.pl i szef Polsatnews.pl. Natomiast Pion Kanałów TV4 i TV6 zostanie włączony do Pionu Programowego.

Dorota Gawryluk i Piotr Witwicki, fot. Telewizja Polsat
Dorota Gawryluk Piotr Witwicki Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dorota Gawryluk awansuje w strukturze Telewizji Polsat i Grupy Polsat Plus - 1 grudnia br. obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora zarządzającego Pionu Kanałów Tematycznych. Do jej obszaru odpowiedzialności zostaje włączony kluczowy dla rozwoju Grupy Polsat Plus serwis streamingowy Polsat Box Go.
 

- Dorota Gawryluk jest jedną z czołowych menedżerek Grupy Polsat Plus i postanowiliśmy wykorzystać jej kompetencje zarządcze w obszarze, który jest kluczowy dla naszej przyszłości. Stąd powierzenie jej odpowiedzialności za szybki i skuteczniejszy rozwój kanałów tematycznych Telewizji Polsat oraz wzmocnienie treści serwisu streamingowego Polsat Box Go. W rynku, jak i w strukturze naszych przychodów rośnie systematycznie udział kanałów tematycznych. Widzimy też zdecydowaną potrzebę wzmocnienia pozycji serwisu Polsat Box Go - mówi Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Grupy Polsat Plus.

Do obszaru odpowiedzialności Doroty Gawryluk włączony zostaje Dział Badań i Analiz - jak informuje Grupa, jest to naturalne działanie, które ułatwi planowanie i szybkie wprowadzanie odpowiednich zmian programowych na kanałach tematycznych, jak i w zakresie treści udostępnianych w serwisie Polsat Box Go. Dorota Gawryluk jako dyrektor zarządzający będzie bezpośrednio raportowała do prezesa zarządu, wcześniej podlegała członkowi zarządu.

W czasie gdy Dorota Gawryluk kierowała obszarem informacji i publicystki, Grupa Polsat Plus stworzyła nowy kanał - Wydarzenia 24. Zdecydowanie zwiększyły się udziały Polsat News w rynku - ponad 3-krotnie od momentu objęcia funkcji przez Dorotę Gawryluk w 2018 roku. Wprowadziła kolejne wydania „Wydarzeń” na antenę Polsatu, Polsatu News i Wydarzeń 24. Obecnie kanały informacyjne Telewizji Polsat ogląda codziennie w sumie ponad 6 mln widzów.

Za czasów Doroty Gawryluk został rozbudowany portal Polsatnews.pl i wzmocniona część informacyjna Interii, która dołączyła do Grupy Polsat Plus w 2020 roku. Pod kierownictwem Doroty Gawryluk Polsat News i Wydarzenia awansowały do czołówki najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.

Piotr Witwicki będzie nowym dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat. Będzie odpowiedzialny za bezpośrednie zarządzanie operacyjne kanałami oraz portalami i serwisami internetowymi w obszarze informacji Grupy Polsat Plus.

Obszar informacji i publicystyki w Grupie Polsat Plus to główny, flagowy kanał informacyjny Polsat News, Wydarzenia 24, Polsat News 2 oraz portale Interia.pl (w tym Wydarzenia.Interia.pl) i Polsatnews.pl. Piotr Witwicki jako dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki będzie podlegał członkowi zarządu odpowiedzialnemu za ten obszar.

Piotr Witwicki odpowiada obecnie za część internetową obszaru informacji i publicystyki Grupy Polsat Plus jako redaktor naczelny Interia.pl i szef Polsatnews.pl. Piotr Witwicki jest również aktywnym dziennikarzem - pisze do Interii, Polsatnews.pl, a także prowadzi „Wydarzenia” oraz rozmowy w „Gościu Wydarzeń” z najważniejszymi postaciami życia politycznego, społecznego i gospodarczego w Polsce. Od momentu, kiedy Piotr Witwicki objął funkcję szefa Interia.pl, serwisy należące Grupy Interia.pl odnotowały wzrost + 1,6 mln RU (+9,5 proc.)

Ponadto Pion Kanałów TV4 i TV6 zostaje zlikwidowany, a same kanały TV4 i TV6 zostają włączone do Pionu Programowego, zarządzanego przez odpowiedniego członka zarządu.

Jak informuje Grupa, zmiany, jakie są wprowadzane, mają na celu dostosowanie struktury do szybko zmieniającego się rynku mediów elektronicznych, w tym w szczególności telewizji i treści wideo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...