reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

GRT rozpocznie nadawanie satelitarne

dodano: 2023-12-04 16:34
autor: RO | źródło: satkurier.pl/gaziantepolusum.com

Gaziantep Radyo Televizyonu (GRT) Gaziantep Radyo Televizyonu (GRT) otrzymało licencję na nadawanie drogą satelitarną od Najwyższej Rady ds. Radia i Telewizji Turcji (RTÜK). Nadawca, mający siedzibę w prowincji Gaziantep w południowo-wschodniej Turcji, od 3.12 prowadzi nieszyfrowane testy na satelicie Türksat 4A (42°E) w multipleksie Güç Telekom Medya.

grt.com.tr / Gaziantep Radyo Televizyonu (GRT)
Gaziantep Radyo Televizyonu (GRT)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
GRT, nadający w Gaziantep od prawie 30 lat, w 2016 roku dołączył do Ay Medya Grubu. Jest to kanał, który od wielu lat nadaje regularnie w wysokiej jakości na terytorium Gaziantep. Obecnie robi nowy krok w dziedzinie nadawania, rozpoczynając transmisję na całą Europę z satelity.

Krok ten następuje w obliczu zamknięcia naziemnych stacji telewizyjnych w Gaziantep oraz nie odnowienia licencji satelitarnej przez nadawcę Olay TV. Dlatego Gaziantep, które jest szóstym co do wielkości miastem Turcji i jednym z miast kierujących gospodarką kraju swoimi sukcesami w produkcji, zatrudnieniu i eksporcie, odczuwało ogromne braki w dziedzinie transmisji telewizyjnych. Wraz z uruchomieniem transmisji przez satelitę, braki te zostaną chociaż częściowo wypełnione.

Satelita pozwoli GRT pokazać postępy gospodarcze i promować miasto na platformach krajowych i międzynarodowych. Gaziantep jest strategicznym miejscem w Turcji, gdyż prowadzi handel prawie ze wszystkimi krajami na świecie, a lokalne firmy w najlepiej zorganizowanej strefie przemysłowej Turcji mogą pochwalić się dużą liczbą światowych marek.

Parametry techniczne:
Türksat 4A (42°E)
tp. 15 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2 / 8PSK)

ID: GRT
PID V: 3407 (MPEG-4/SD)
PID A: 3507
PID PCR: 3407
SID: 14607
PID PMT: 265
Provider: GUC TELEKOM MEDYA
Kodowanie: brak (FTA)
 
Plansza informacyjna GRT


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...