reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SailGP z Dubaju w kanale Sportklub

dodano: 2023-12-07 11:50
autor: Jan Borejko | źródło: Sportklub

SailGP 2023 Dubaj Sportklub Dubai 360px Trzy europejskie rundy za nami, a to oznacza, że SailGP w bieżącym sezonie na dobre opuszcza Stary Kontynent i udaje się w inne zakątki świata. Kolejny przystanek SailGP to Dubaj, a zmagania ze Zjednoczonych Emiratów już w sobotę 9 grudnia i niedzielę 10 grudnia na żywo w kanale Sportklub

SailGP.com
SailGP Sportklub Dubaj 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tegoroczny sezon SailGP zainaugurowany został dwiema rundami w Stanach Zjednoczonych.
Najpierw światowa czołówka rywalizowała w Chicago, a miesiąc później walczyła o punkty u wybrzeży Los Angeles. W obu zawodach świetnie spisała się Australia i choć ekipa dowodzona przez Toma Slingsby’ego nie triumfowała na amerykańskiej ziemi, dwukrotnie stawała na podium – na jego drugim i trzecim stopniu – dzięki czemu objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu i nie oddała go aż do dzisiaj.

W USA triumfowali Nowozelandczycy, najlepsi w Chicago i Hiszpanie, którzy nie mieli sobie równych w Los Angeles.
Poza Australijczykami podium w obu amerykańskich rundach uzupełniali Kanadyjczycy i Duńczycy.

Niecały miesiąc po zmaganiach w Los Angeles, rywalizacja przeniosła się na Stary Kontynent, gdzie rozegrane zostały trzy kolejne zawody – w Saint-Tropez, Taranto i Kadyksie. W dwóch pierwszych zwyciężyli Brytyjczycy dowodzeni przez Bena Ainsliego. Najpierw w pokonanym polu zostawili Australijczyków i Hiszpanów, a we Włoszech wygrali, choć oficjalnie w finale żadna z załóg nie została sklasyfikowana, bo żadnej nie udało się przekroczyć linii mety.

Ostatnią europejską rundą były zmagania w hiszpańskim Kadyksie, które miały miejsce dwa miesiące temu. Tym razem Brytyjczycy zaprezentowali się nieco słabiej i nie zdołali przebić się do finału. W nim niespodziewanie najlepsi okazali się Amerykanie, którzy dopiero po raz pierwszy w tym sezonie zdołali znaleźć się w czołowej trójce. Na „pudle” wyprzedzili bardzo solidnie prezentujących się w ostatnich miesiącach Duńczyków oraz niezawodnych Australijczyków, którzy dzięki temu umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej i wyprzedzają w niej o 6 punktów Hiszpanów i Brytyjczyków.

W weekend SailGP wyląduje na kolejnym z kontynentów.
Kto tym razem zdoła wspiąć się na najwyższy stopień podium? Czy pierwszą wygraną w sezonie odniosą w końcu Australijczycy? A może do wysokiej formy wrócą Nowozelandczycy, którzy wprawdzie wygrali na inaugurację cyklu, później pozwolili jednak powrócić demonom w ubiegłych lat? O swoje będą walczyły oczywiście również załogi z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, które chcą nadal piąć się w „generalce”.

Przed rokiem w Dubaju najlepsi okazali się właśnie Australijczycy, za ich plecami zawody ukończyli Francuzi i Brytyjczycy. Czy w weekend możemy być świadkami podobnego rozstrzygnięcia?

Plan transmisji - SailGP w Dubaju:

9 grudnia (sobota)

11:00 1. dzień SailGP - Dubaj, Sportklub

10 grudnia (niedziela)

11:00 2. dzień SailGP - Dubaj, Sportklub


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...