reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Baśniowe święta z 3 premierami w Romance TV

dodano: 2023-11-21 20:59
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Romance TV

Stańcowane buty Romance TV 360px Świąteczną tradycją w Romance TV jest emisja najpiękniejszych baśni, które umilą bożonarodzeniowy czas. W Wigilię oraz pierwszy i drugi dzień świąt od godz. 17:40, widzowie zobaczą aż 9 filmów, m. in. „Piękna i książę”, „O soli cenniejszej niż złoto” czy „Baśń o złotym talarze” wraz z nowościami o godz. 20:00. 24 grudnia stacja zaprasza na premierę „Gęsiej księżniczki”, 25 grudnia na „Dreszczyk”, a 26 grudnia obejrzeć będzie można po raz pierwszy „Stańcowane buty”.

Romance TV
Dreszczyk Romance TV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Podczas baśniowych Świąt Bożego Narodzenia spełnią się marzenia.

Ten magiczny czas w Romance TV upłynie w towarzystwie przepięknych baśni emitowanych od 24 do 26 grudnia, zawsze od godziny 17:40. Punktem kulminacyjnym każdego dnia jest telewizyjna premiera zaplanowana na godzinę 20:00.

„Piękna i książę”, Wigilia, godz. 17:40

Siebenschön, córka biednego farmera jest znana w okolicy ze swojej urody. Dziewczyna jest jednak niezwykle ambitna i nie chcąc, by ludzie widzieli w niej jedynie ładną twarz, ukrywa się za maską. Mimo to książę Artur dostrzega jej prawdziwe piękno i zakochuje się w niej z wzajemnością. Jednak ojciec księcia nie jest zachwycony wyborem syna. Chce, by Artur poślubił wyniosłą księżniczkę Zilly. Gdy książę nie zgadza się wykonać woli ojca, ten z pomocą bezwzględnego barona von Wildungena porywa rodziców wybranki syna oraz pali jej dom. Zrozpaczona dziewczyna obcina włosy i przebiera się w męski strój. Wkrótce zatrudnia się jako służąca w zamku Artura.

„Księżniczka na ziarnku grochu”, Wigilia, godz. 18:45

Przed swoimi siedemdziesiątymi urodzinami król decyduje się przekazać koronę. Władzę po nim może przejąć jego syn lub żądna władzy i pieniędzy siostra. Kobieta od zawsze marzyła o tronie, ale jedyną przeszkodą jest jej bratanek. Młody książę może przejąć koronę tylko wówczas, gdy znajdzie sobie żonę. Ponieważ do tej pory tego nie uczynił, jego ojciec decyduje się mu w tym pomóc. Siostra króla postanawia zrobić wszystko, by nie dopuścić do ślubu.

„Gęsia księżniczka”, premiera, Wigilia, godz. 20:00

Znika brat Polly i z tego powodu królestwo jej rodziców pogrąża się w rozpaczy. Radosna z natury Polly nie wytrzymuje tego i ucieka. Znajduje schronienie u tajemniczej staruszki, która ma stado gęsi.

„Baśń o złotym talarze”, 25 i 26 grudnia, godz. 17:40

Dawno, dawno temu z pewnej wioski zniknęło szczęście a na polach przestało rosnąć cokolwiek oprócz kapusty. A wszystkiemu - wierząc zapewnieniom żony burmistrza - był winien podstępny Gałganiarz, który ukradł złoty talar, zapewniający w przeszłości mieszkańcom wsi szczęście i dobrobyt. Młoda mieszkanka wsi, Anna Barbara postanawia przywrócić swoim współmieszkańcom radość i dostatek i wyrusza na poszukiwanie złodzieja. Idąc przez las Anna Barbara spotyka Gałganiarza, który usiłuje ją przekonać, że ukradł złoty talar, ponieważ mieszkańcy wsi nieodpowiednio go potraktowali. Obiecuje dziewczynie, że odda jej pieniążek, gdy zostanie jego służącą i wyczyści wszystkie skradzione przez niego skarby.

„O soli cenniejszej niż złoto”, 25 grudnia, godz. 18:45

Król Christoph chce przekazać swoje królestwo w ręce jednej ze swoich trzech córek. Nową władczynią ma zostać ta, która najlepiej udowodni swoją miłość do ojca. Amélie, najmłodsza z księżniczek, bywa wprawdzie często uparta, jest jednak najbardziej uczuciową wśród trzech królewskich córek. Spacerując pewnego dnia po lesie, Amélie znajduje olbrzymi kryształ soli. Spotyka tam też szarmanckiego księcia Thabo, pochodzącego z odległego królestwa Bokanda. Ojcu, który pyta swe trzy córki, jak bardzo go kochają, oznajmia bez ogródek: Kocham cię równie mocno jak solną bryłę... Rozsierdzony władca wygania Amélie z królestwa i dziewczyna jest zdana sama na siebie. Może wrócić do rodzinnego zamku dopiero wówczas, gdy okaże się, że sól jest o wiele cenniejsza niż złoto i wszelkie szlachetne kamienie świata.

„Dreszczyk”, premiera, 25 grudnia, godz. 20:00

Dwie siostry - piękna i pewna siebie Christine oraz trochę pulchna, nieśmiała Alma, która bardzo lubi malować - mieszkają razem w chatce na skraju wsi. Książę Philip zakochuje się w namalowanym przez Almę portrecie Christine, mimo że doskonale dogaduje się z Almą. W znalezieniu „tej jedynej” dla księcia znacząca rolę odgrywa pies Dreszczyk.

„Księżniczka Maleen”, 26 grudnia, godz. 18:45

Dawno, dawno temu żyła sobie w pięknym pałacu młodziutka księżniczka imieniem Maleen, która na swoje nieszczęście zakochała się w hrabim Konradzie. Jednak jej ojciec uważa, że mężczyzna ze względu na niższe pochodzenie nie jest godzien ręki jego córki. Ma już inne plany dotyczące małżeństwa Maleen. Chce, żeby córka poślubiła barona Rajmunda. Maleen nie zgadza się i koniecznie chce wyjść za Konrada. Chcąc ukarać nieposłuszną córkę, ojciec zamyka Maleen w wieży, gdzie dziewczyna ma spędzić siedem lat jedynie o chlebie i wodzie i zapomnieć o ukochanym Konradzie. Po siedmiu latach Maleen udaje się o własnych siłach wyrwać z więzienia. Nie mając dokąd pójść, wędruje przez świat, szukając jedzenia, pracy no i oczywiście Konrada. Czy uda się jej odnaleźć ukochanego?

„Stańcowane buty”, premiera, 26 grudnia, godz. 20:00

Każdego ranka buty dwunastu córek króla Karla są przetarte, jakby przez całą noc tańczyły. Król chciałby się dowiedzieć, co naprawdę dzieje się nocami, jednak księżniczki nie chcą mu tego powiedzieć. Zagadkę - na rozkaz króla - próbował już rozwiązać niejeden książę, ale żadnemu się to nie udało. W końcu pojawia się Anton, żołnierz i lalkarz, który rozwiązuje zagadkę.


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...