reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

20. urodziny TVN Turbo [wideo]

dodano: 2023-12-12 16:43 | aktualizacja: 2023-12-16 13:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN Warner Bros. Discovery

TVN Turbo 20 lat W piątek, 12 grudnia 2003 roku o godz. 18:00 wystartował pierwszy w Polsce kanał o tematyce motoryzacyjnej. Od 20 lat TVN Turbo cieszy się zainteresowaniem automaniaków i nie tylko.

TVN Warner Bros. Discovery
TVN Turbo 20 lat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN Turbo od początku stawia na lokalne produkcje i ekspertów-pasjonatów. Wśród kultowych produkcji kanału znajduje się między innymi „Automaniak”, czyli drugi najstarszy program motoryzacyjny w Polsce, po „4x4” Polsatu. Jego historia jest nawet dłuższa niż samego TVN Turbo. „Automaniak” zadebiutował bowiem w stacji-matce w 1998 roku. Od tego czasu program przeszedł wiele modyfikacji, ale jego znakiem rozpoznawczym jest niezmiennie testowanie najciekawszych aut.

Z kolei najdłużej emitowaną produkcją stacji jest „Zakup kontrolowany” - program poradnikowy o używanych samochodach, do którego zaproszono odbiorców kanału. Jego twarzą i gospodarzem od samego początku jest Adam Kornacki. Tej jesieni już po raz 36. pomagał widzom w wyborze wymarzonego auta.

Od 2006 roku na antenie TVN Turbo można śledzić też „Raport Turbo” - pierwszy codzienny magazyn poświęcony tematyce motoryzacyjnej. Początkowo w roli prowadzącego występował doskonale znany widzom Patryk Mikiciuk. Później pałeczkę przejęli od niego Marcin Orzepiński i Kacper Jeneralski, którzy do dziś przygotowują wydania „Raportu”. 12 grudnia, w dniu urodzin kanału, zostanie wyemitowany 4374. odcinek programu.

Fundamentem TVN Turbo są programy o tematyce motoryzacyjnej. Dla miłośników rywalizacji jest seria „Duda kontra Szafrański”, a dla samochodowych majsterkowiczów programy Adama Klimka, takie jak „Naprawy nie do naprawy” czy „Samochód marzeń”. Ale to nie wszystko! W TVN Turbo są także produkcje poświęcone innym męskim pasjom. W ofercie kanału można znaleźć programy o gadżetach oraz podróżach w najodleglejsze zakątki świata (seria programów z Dawidem Andresem „Ciężarówką przez…”).
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...