reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CBS Reality opuszcza inne kraje Europy

dodano: 2023-12-15 21:47
autor: RO | źródło: parabola.cz/satkurier.pl

CBS Reality AMC Networks International (AMCNI), globalny oddział  amerykańskiej korporacji mediowej AMC Networks, zakończy emisję znanego kanału tematycznego CBS Reality na kolejnych rynkach europejskich, począwszy od Czech i Słowacji w dniu 31 grudnia 2023 roku. Ostatnio CBS Reality został rebrandowany w Wielkiej Brytanii do marki True Crime.

„Intruz w moim domu” CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według różnych źródeł, AMC Networks International optymalizuje portfolio kanałów linearnych, prowadząc przygotowania do zamknięcia większej liczby kanałów w Europie. Brakuje informacji, które kanały, kiedy i w jakich krajach zostaną wyłączone.

Niedawno spółka AMC Networks International wstrzymała produkcję nowych programów CBS Reality w Polsce od 2024 roku. Wspomniano także, że kanał pozostanie na rynku i to samo można powiedzieć o wersji dla Afryki po ostatniej ekspansji do platformy StarSat.

Gdy międzynarodowy oddział AMC Networks usuwał nazwę CBS z oferty linearnej w Wielkiej Brytanii, spekulowano o powtórzeniu tego kroku w innych krajach. Bez znaczenia, czy jest to całkowita przebudowa treści, czy też zaprzestanie działalności.

Koniec telewizji linearnej?
Wśród innych wydarzeń, koncern Warner Bros. Discovery chce zamknąć Discovery Science i DTX w 33 krajach regionu od 1 stycznia 2024 roku. Ta likwidacja zbiega się z upadkiem oferty linearnej Disney'a w niektórych krajach Europy po wycofaniu National Geographic i National Geographic Wild.

Czy jednak nie tak do końca?
Powyższe działania nadawców mogą pokazywać sytuację, że nadchodzi koniec przekazu linearnego. Jednak nie do końca tak jest. Koncerny na bieżąco korygują swoje portfolia kanałów tematycznych, których oglądalność spada poniżej progu oczekiwań. Na rynek wciąż wchodzą nowe kanały. Przykładem są m.in. rozrywkowy Story4 (Czechy), dokumentalny JOJ Svet (Słowacja) czy sportowy Premier Sport 4 (Czechy, Słowacja), a także nadchodzące w tych samych krajach kanały Canal+ Sport 2 i Premier Sport 3. W sąsiednich Węgrzech grupa RTL uruchomiła 4 nowe kanały z serialami, filmami, lifestyle i kreskówkami. W Niemczech High View dodało 13 kanałów telewizyjnych, które nadaje na całą Europę bezpłatnie z Astry 19,2°E.

Źródło: blogspot.com  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...