reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Co się stało z TVP Info i TVP3? [akt.]

dodano: 2023-12-20 11:42 | aktualizacja: 2023-12-21 10:46
autor: Jan Borejko | źródło: satkurier.pl

TVP Info nowe studio Niespodziewanie, 20 grudnia br. po godz. 11:00 przekaz TVP Info został zastąpiony we wszystkich drogach dystrybucji przekazem TVP1, a TVP3 przekazem TVP2. Jednocześnie działać przestała strona internetowa www.tvp.info (przekierowuje na tvp.pl).

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku nagłych, niezapowiedzianych zmian kanał TVP Info nie jest nigdzie dostępny do odbioru, podobnie kanał TVP3 (wszystkie wersje regionalne). Dotyczy to zarówno telewizji naziemnej, satelitarnej, kablowej, IPTV, jak OTT (np. TVP VOD), w tym płatnych platform i sieci. Aktualizacja: Ostatecznie kanał TVP Info został zastąpiony zmodyfikowaną wersją TVP1 (część materiałów, do których nadawca nie ma praw poza Polskę, zastępowana jest innymi treściami).

Wyłączono też internetowy przekaz TVP World - ten został zastąpiony przekazem TVP Polonia.

Nadto, o godz. 12:00 nie nadano w TVP1 „Wiadomości”. Tak samo kolejnych wydań tego dnia, a zamiast tego o 19:30 oświadczenie wydał Marek Czyż, zapowiadając, że „Wiadomości” wrócą do TVP w nowej odsłonie dnia 21 grudnia o godz. 19:30.
 
TVP1 zamiast TVP Info w TV naziemnej (LCN 34 - MUX 3, LCN 36 - MUX 6)
TVP2 zamiast TVP3 Kraków w TV naziemnej (LCN 3 - MUX 3 Kraków)
 
Dodajmy, że wcześniej ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego, jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, wydało komunikat o odwołaniu 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i odwołaniu rad nadzorczych. Jednocześnie minister Bartłomiej Sienkiewicz powołał nowe rady nadzorcze ww. spółek, które z kolei powołały nowe zarządy spółek.
 

- Konieczność tego rodzaju działań oraz uzasadnienie wyznaczyła uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskie Agencji Prasowej.

Decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji

- czytamy w komunikacie ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.

Dotychczasowym prezesem zarządu Telewizji Polskiej był Mateusz Matyszkowicz, Polskiego Radia - Agnieszka Kamińska, a Polskiej Agencji Prasowej - Wojciech Surmacz.
 

- Jako Przewodniczący KRRiT stwierdzam, że odwołanie Zarządów oraz Rad Nadzorczych mediów publicznych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest rażącym naruszeniem prawa. Wyłączenie sygnału telewizyjnego i stron internetowych @TVPInfo jest aktem bezprawia i przypomina najgorsze czasy stanu wojennego - oświadczył Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...