12.01 Bayern vs Hoffenheim w Sat.1 (FTA) i Viaplay

dodano: 2024-01-10 11:50 | aktualizacja: 2024-01-10 15:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Franz Beckenbauer Bundesliga DFL 360px W piątkowy wieczór 12 stycznia FC Bayern Monachium i TSG Hoffenheim rozpoczną 17. kolejkę Bundesligi i będzie to pierwszy mecz po zimowej przerwie. W tle jest śmierć Franza Beckenbauera, który nazywany był „Cesarzem” - nastąpi pożegnanie największej legendy niemieckiego futbolu. Na cześć Franza Beckenbauera DFL planuje w całej lidze minutę ciszy oraz założenie opaski żałobnej podczas meczów 17. kolejki Bundesligi (12-14 stycznia). Hitowy będzie ten piątkowy mecz na Allianz Arenie - transmisja na niekodowanym kanale Sat.1 (SD) z Astry oraz w usłudze Viaplay. Wszystkie transmisje z 17. kolejki tylko w Viaplay.

satkurier.pl
Bundesliga Allianz Arena Bayern stadion Viaplay 760px

Bayern vs Hoffenheim

Bramkarz Bayernu, Manuel Neuer, będzie miał powód do radości, jeśli wygrają na Allianz Arenie przy pożegnaniu Beckenbauera minutą ciszy. Bramkarz reprezentacji narodowej Niemiec zagra w barwach Bayernu Monachium po raz 500.! Bayern traci 4 punkty do Bayeru Leverkusen, więc będzie chciał wygrać ten mecz na własnym stadionie. Hoffenheim jest na 7. pozycji. Ostatni mecz tych zespołów to remis 1:1. I tak na zmianę, albo zdecydowana wygrana Bayernu, albo remis 1:1.

FC Augsburg vs Bayer Leverkusen

Tuż przed przerwą zimową Patrik Schick strzelił hat-tricka w wygranym 4:0 meczu z Bochum. W wyjazdowym meczu z Augsburgiem trener Bayeru - Xabi Alonso, powinien ponownie liczyć na środkowego napastnika, bo Schick wystąpi po raz 100. w barwach lidera przerwy zimowej Bayeru 04 Leverkusen (42 punkty i 4 punkty przewagi nad Bayernem).

Darmstadt vs BVB

SV Darmstadt 98 rozegra oficjalny i najważniejszy mecz Bundesligi dopiero po raz drugi w swojej historii, podczas gdy Borussia Dortmund zagra po raz 98. BVB nie przegrało pierwszego meczu Bundesligi na początku roku kalendarzowego (po przerwie) od 20 lat - zanotowano 14 zwycięstw i 5 remisów. Darmstadt jest czerwoną latarnią Bundesligi - ledwie 10 punktów, a BVB ma 27 punktów i 5. miejsce, ale aż 6 punktów straty do RB Lipsk. Ta wygrana za 3 punkty bardzo przydałaby się BVB.

Plan transmisji - 17. kolejka Bundesligi:

12 stycznia (piątek)

20:30 Bayern Monachium - TSG Hoffenheim, Viaplay (Tactical feed), Sat.1 (19,2°E - FTA)