reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Radio Eska2 już nadaje - polskie hity, bez rapu i disco polo

dodano: 2024-01-10 14:11 | aktualizacja: 2024-01-12 10:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa ZPR Media

Radio Eska2 10 stycznia br. o północy nadawanie rozpoczęło Radio Eska2, które zastąpiło Radio SuperNova. Pierwszym wyemitowanym utworem była „Całkiem nowa bajka”. Radio Eska2 z Grupy ZPR Media skierowane jest do słuchaczy w wieku 30-49 lat. Nadaje wyłącznie polską muzykę (według autorskiej koncepcji, zbliżonej do formatu Adult Contemporary), a wszystko to pod hasłem „Najlepsze Polskie Hity”.

Radio Eska2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Radio Eska2 dołącza do innych stacji radiowych w portfolio Grupy ZPR Media: Eska, Eska Rock, Radio Plus i Radio VOX FM. To kolejna w ostatnim czasie zmiana nazwy tej rozgłośni. 5 maja 2021 roku SuperNova zastąpiła Radio WAWA. Eska2 nadaje dziś w 19 miastach: Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Łodzi, Szczecinie, Koninie, Kielcach, Białej Podlaskiej, Krośnie, Stalowej Woli, Toruniu, Miliczu, , a także w Internecie.
 

- Stawiamy na ukochane przez Polaków hity. Ogromna część naszej playlisty to nagrania z lat 1990-2020 - to hity, które towarzyszyły naszym słuchaczom na różnych etapach ich życia i wywołują najlepsze wspomnienia. To wszystko uzupełnione będzie najciekawszymi nowościami z ostatnich miesięcy oraz legendarnymi nagraniami z lat 80. Zapewnimy idealne muzyczne flow, niezaburzone mocnym rapem i disco polo - mówi Paweł Karpiński, dyrektor muzyczny Radia Eska i Eska2.

Slogan radia brzmi: „Najlepsze Polskie Hity”. Eska2 to uniwersalna stacja, której oferta skierowana jest do słuchaczy w wieku 30-49 lat.
 

- To nasza zasadnicza grupa docelowa. Mamy jednak świadomość, że ze względu na specyficzny format dla niektórych słuchaczy będziemy stacją „drugiego wyboru”. Dlatego też będziemy starać się, aby program miał charakter na tyle uniwersalny, aby odnaleźli się w nim wszyscy fani popularnej polskiej muzyki niezależnie od wieku - mówi Olgierd Wojtkowiak, dyrektor programowy Radia Eska i Eska2.

Prime time w Radiu Eska2 podzielony jest na cztery pasma.
Od 6:00 do 9:00 poranny program prowadzą Dawid Wajda, Artur Jarząbek i Paweł Bogaj. W poranku słuchacze mogą usłyszeć audycję „Nosel Wkręca” (nadawaną również w Radiu Eska). W pasmie od 9:00 do 13:00 Kasia Grodzka i Kuba Klym prezentują „10 Najlepszych Polskich Hitów Jeden Po Drugim”. Między 13:00 a 17:00 przed mikrofonem zasiada Kamil Kowalski, w ramach tego pasma emitowana jest audycja „Na Kłopoty Jarząbek”, w której autor staje oko w oko z problemami i absurdami życia codziennego zgłaszanymi przez słuchaczy. Gospodarzem wieczornego pasma 17:00-21:00 jest Mateusz Kwiatkowski, który codziennie po 18:00 gra „Szóstkę po Szóstej”, czyli sześć polskich piosenek połączonych jednym wątkiem, a w każdy piątek będzie to sześć obecnie najpopularniejszych polskich hitów wybranych przez stację na podstawie preferencji słuchaczy.

Dla słuchaczy dostępna jest aplikacja mobilna Radio Eska2.
Znaleźć w niej można autorskie playlisty z polskimi hitami, a także podcasty, które wciągają w świat niesamowitych historii. Do tego wiadomości i konkursy. Dodatkowo aplikacja umożliwia wybór lokalizacji, dzięki czemu można być na bieżąco z tym, co dzieje się w najbliższej okolicy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...