reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Otwarcie likwidacji Radia Kraków i Radia dla Ciebie

dodano: 2024-01-12 21:31 | aktualizacja: 2024-01-12 23:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

KRS Radio Kraków Radio dla Ciebie Minister kultury 360px Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformował, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) otwarcie likwidacji spółki obecnie pod nazwą „Radio dla Ciebie” S.A. w likwidacji. Równolegle Sąd Rejonowy w Krakowie wpisał do KRS otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Krakowie „Radio Kraków” S.A. w likwidacji z siedzibą w Krakowie. Można się spodziewać identycznych wpisów w sprawie TVP i Polskiego Radia.

Radio Kraków/Radio dla Ciebie
Radio Kraków Radio dla Ciebie logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcia likwidacji spółek radiowych: „Radio dla Ciebie S.A. w likwidacji" oraz „Radio Kraków” S.A. w likwidacji. Oznacza to, że sąd przyznał rację działaniom ministra Bartłomieja Sienkiewicza w zakresie likwidacji państwowych spółek medialnych.

Wpis likwidacyjny w KRS w sprawie „Radia dla Ciebie” jest trzecim przypadkiem, a „Radia Kraków” czwartym, w którym sąd wziął stronę ministra kultury. Przypomnijmy, że wcześniej podobnie postąpiły sądy w Gdańsku i Katowicach w przypadku lokalnych rozgłośni PR.

Piątkowa decyzja warszawskiego sądu jest o tyle kluczowa, że ten sam sąd będzie decydował również w sprawie Telewizji Polskiej na Woronicza oraz Polskiego Radia.

Zdaniem prawników należy się spodziewać identycznych decyzji właśnie w przypadku największych spółek, które decyzją ministra zostały postawione w stan likwidacji.

Ważne jest jeszcze jedno, że sąd rejestrowy w sprawie Polskiego Radia SA wykazał się spójnym podejściem, bo rozpatrzył 2 wnioski: o zmiany osobowe i wniosek o rejestrację zmiany statutu proponowane przez Piotra Glińskiego. Oba zostały oddalone. Wcześniej wezwał spółkę do uzupełniania braku wniosku o wpis likwidacji przez dołożenie oświadczenia likwidatora o zgodzie na pełnienie tej funkcji.

Wszystko to wskazuje na perspektywę pilnego rozpoznania wniosku PR o wpis likwidacji.


Źródło: www.gov.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...