reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„10 dni Sundance” w styczniu na kanale SundanceTV

dodano: 2024-01-17 13:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W styczniu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom w ramach pasma „10 dni Sundance” („Sundance Film Festival”) takie produkcje filmowe jak „Wieczór z Beverlym Luff Linnem”, „Anvil: Opowieść o zespole”, „Efekty”, „Kochankowie i dyktator”, „Mandarynka”, „Western”, „Ave Satan?”, „Uczeń”, „Możesz na mnie liczyć”, „Hunter Thompson, dziennikarz na kwasie”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w styczniu br. kanał SundanceTV zaprasza na coroczną selekcję filmów z festiwalu „Sundance” w Salt Lake City w stanie Utah, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W styczniowe wieczory na ekranie pojawią się między innymi: komedia „Wieczór z Beverlym Luff Linnem” opowiadająca historię Lulu Danger, w której życiu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, gdy spotyka tajemniczego mężczyznę ze swojej przeszłości; komedia „Efekty” przedstawiająca perypetie dwóch trenerów osobistych oraz ich nowego, nietypowego klienta; film „Kochankowie i dyktator”, czyli historia aktorki i reżysera z Korei Południowej, porwanych, by zostać osobistymi filmowcami północnokoreańskiego dyktatora, a także „Możesz na mnie liczyć” - komediodramat będący portretem skomplikowanej relacji rodzeństwa i ich spotkania po latach. Pasmo „10 dni Sundance” stacja otworzy w czwartek, 18 stycznia br. o godzinie 22:00, a kolejne seanse emitowane będą codziennie o tej samej porze (więcej tutaj).

„10 dni Sundance”  w SundanceTV:

„Wieczór z Beverlym Luff Linnem” („An Evening with Beverly Luff Linn”)
reżyseria: Jim Hosking
emisja: w czwartek, 18 stycznia br. o 22:00

Lulu Danger (w tej roli Aubrey Plaza) zostaje zwolniona z pracy w kawiarni przez swojego przebiegłego męża, Shane’a Dangera (Emile Hirsch). Tuż po tym oszołomiona kobieta zauważa w zwiastunie programu telewizyjnego „Wieczór z Beverlym Luff Linnem przez jedną magiczną noc” tajemniczego mężczyznę ze swojej przeszłości (Craig Robinson). Kiedy Shane i jego nieudolna szajka kradną kasetkę z pieniędzmi adoptowanemu bratu Lulu, do walki wkracza specjalista Colin (Jemaine Clement), aby odzyskać skradzione fundusze.

„Anvil: Opowieść o zespole” („Anvil: The Story of Anvil”)
reżyseria: Sacha Gervasi
emisja: w piątek, 19 stycznia br. o 22:00

W 1982 roku kanadyjski zespół heavy-metalowy Anvil wydał debiutancki album, po czym całkowicie zniknął. - Kilkadziesiąt lat później towarzyszymy zespołowi w trasie koncertowej i zastanawiamy się nad zagadnieniem porażki, przyjaźni i chęci podążania za niemożliwym marzeniem - czytamy w opisie.

„Efekty” („Results”)
reżyseria: Andrew Bujalski
emisja: w sobotę, 20 stycznia br. o 22:00

Niedawno rozwiedziony, bogaty i bardzo nieszczęśliwy Danny (Kevin Corrigan) wydaje się być idealnym obiektem testowym w badaniu analizującym związek między pieniędzmi a szczęściem. Dobrze płatny marazm Danny'ego zostaje przerwany przez wycieczkę do lokalnej siłowni, gdzie poznaje właściciela i samozwańczego guru, Trevora (Guy Pearce), oraz ostrą trenerkę Kat (Cobie Smulders). Wkrótce losy tej trójki nierozerwalnie się łączą - zarówno w strefie zawodowej jak i prywatnej.

„Kochankowie i dyktator” („The Lovers and The Despot”)
reżyseria: Ross Adam, Robert Cannan
emisja: w niedzielę, 21 stycznia br. o 22:00

Historia południowokoreańskiego filmowca Shina Sang-oka i aktorki Choi Eun-hee, którzy poznali i zakochali się w powojennej Korei w latach 50. ubiegłego wieku. W latach 70., po osiągnięciu sukcesu na skalę całego kraju, Choi zostaje porwana w Hongkongu przez północnokoreańskich agentów i zabrana na spotkanie z Kim Dzong Ilem. Podczas poszukiwań Choi Eun-hee, Shin Sang-oka również zostaje porwany. Po pięciu latach więzienia para ponownie spotyka się w Korei Północnej, gdy mający obsesję na punkcie filmów Kim Dzong Il ogłasza ich swoimi osobistymi filmowcami. Choi i Shin planują ucieczkę, jednak zamierzają ją wcielić w życie dopiero po wyprodukowaniu 17 filmów fabularnych dla dyktatora i zdobyciu jego zaufania.

„Mandarynka” („Tangerine”)
reżyseria: Sean Baker
emisja: w poniedziałek, 22 stycznia br. o 22:00

Jest Wigilia w Tinseltown, a Sin-Dee wraca do swojej dzielnicy. Na wieść o tym, że jej chłopak, alfons, nie był jej wierny, kiedy przez 28 dni siedziała w areszcie, postanawia dotrzeć do sedna skandalicznej plotki wraz ze swoją przyjaciółką. Podczas burzliwej odysei stykają się z różnymi subkulturami Los Angeles, poznają także ormiańską rodzinę, która boryka się z konsekwencjami własnej niewierności (więcej tutaj).

„Western” („Western”)
reżyseria: Bill Ross IV i Turner Ross
emisja: we wtorek, 23 stycznia br. o 22:00

Jedynym, co od pokoleń odróżniało Eagle Pass w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. od Piedras Negras w Meksyku, była Rio Grande. Jednak gdy na te harmonijne przygraniczne miasteczka zstępuje ciemność, kowboj i stróż prawa stają w obliczu nowej rzeczywistości, która zagraża ich dotychczasowemu trybowi życia.

„Ave Satan?” („Hail Satan?”)
reżyseria: Penny Lane
emisja: w środę, 24 stycznia br. o 22:00

- Obeznani z mediami członkowie Świątyni Szatana organizują serię publicznych akcji, których celem jest opowiedzenie się za wolnością religijną i rzucenie wyzwania skorumpowanej władzy. Udowadniają, że posiadając jedynie błyskotliwy pomysł, złośliwe poczucie humoru i kilku zbuntowanych przyjaciół, można mówić prawdę rządzącym w iście dobitny i głęboki sposób - czytamy w opisie (więcej tutaj).

„Uczeń” („Partisan”)
reżyseria: Ariel Kleiman
emisja: w czwartek, 25 stycznia br. o 22:00

Alexander jest jak każde inne dziecko: wesoły, ciekawski i naiwny. Jest również wyszkolonym zabójcą. Wychowany w ukrytym raju, chłopiec dorastał patrząc na świat oczami swojego ojca, Gregoriego. Wraz z rozwojem samodzielnego myślenia, skrywane dotąd lęki Alexandra nabierają kształtu, a idylliczny świat stworzony przez ojca zaczyna ujawniać swoje sekrety (więcej tutaj).

„Możesz na mnie liczyć” („You Can Count On Me”)
reżyseria: Kenneth Lonergan
emisja: w piątek, 26 stycznia br. o 22:00

Życie samotnej matki zaczyna się rozpadać, gdy jej borykający się z problemami młodszy brat powraca do miasta.

„Hunter Thompson, dziennikarz na kwasie” („Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson”)
reżyseria: Alex Gibney
emisja: w niedzielę, 28 stycznia br. o 22:00

Filmowa biografia Huntera Thompsona, człowieka, którego Tom Wolfe określił jako „największego pisarza komiksowego”. Jego samobójcza śmierć w wyniku strzału z pistoletu sprawiła, że magazyn „Rolling Stone” (w którym Thompson rozpoczął karierę) poświęcił mu cały numer, który sprzedał się najlepiej w historii. - To opowieść o człowieku, który zapoczątkował nowy styl dziennikarstwa składającego się z nieustannego picia burbona, wciągania kokainy i zuchwałego, lekceważącego, nieustraszonego charakteru pisania - nazwanym „gonzo”, od anarchicznego bluesowego riffu Jamesa Bookera - czytamy w opisie.
 
Matthew Broderick i Laura Linney w filmie „Możesz na mnie liczyć”, foto: AMC Networks International
Matthew Broderick i Laura Linney w filmie „Możesz na mnie liczyć”, foto: AMC Networks International
Guy Pearce i Cobie Smulders w filmie „Efekty”, foto: AMC Networks International
Guy Pearce i Cobie Smulders w filmie „Efekty”, foto: AMC Networks International
Aubrey Plaza w filmie „Wieczór z Beverlym Luff Linnem”, foto: AMC Networks International
Aubrey Plaza w filmie „Wieczór z Beverlym Luff Linnem”, foto: AMC Networks International
Aubrey Plaza w filmie „Wieczór z Beverlym Luff Linnem”, foto: AMC Networks International
Aubrey Plaza w filmie „Wieczór z Beverlym Luff Linnem”, foto: AMC Networks International
Mya Taylor i Kitana Kiki Rodriguez w filmie „Mandarynka”, foto: AMC Networks International
Mya Taylor i Kitana Kiki Rodriguez w filmie „Mandarynka”, foto: AMC Networks International
Mya Taylor i Kitana Kiki Rodriguez w filmie „Mandarynka”, foto: AMC Networks International
Mya Taylor i Kitana Kiki Rodriguez w filmie „Mandarynka”, foto: AMC Networks International


„10 dni Sundance” - emisja codziennie (od 18 stycznia 2024 roku) o godz. 22:00 na kanale SundanceTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...