reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Super Polsat: Przestępcze działania pseudokibiców

dodano: 2024-01-18 15:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka Na kanale Super Polsat wyemitowany zostanie premierowo 2. odcinek 1. sezonu polskiego serialu dokumentalnego „Największe śledztwa CBŚP”, którego bohaterem jest Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP). - CBŚP po raz pierwszy w historii otwiera archiwa przed widzami - zapowiada nadawca. Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska. Odcinek zatytułowany będzie „Kibole”, a przedstawione zostaną w nim kulisy policyjnych akcji i przestępczych działań pseudokibiców.

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wygląda rozpracowywanie najbrutalniejszych grup kibolskich w Polsce? Jak porachunki w tych kręgach doprowadziły do przestępczej egzekucji? Dlaczego „kibole” używają maczet jako broni? Kto nimi zarządza i jak wyglądają ich struktury? Jaką rolę odgrywają kobiety pseudokibiców? Jak schwytano najsłynniejszą polską gangsterkę, wywodzącą się z tych kręgów, która uciekła za granicę i stamtąd próbowała kierować przestępczymi interesami w kraju? Na te wszystkie pytania odpowiedzą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w drugim odcinku pierwszego sezonu programu „Największe śledztwa CBŚP”, który wyemitowany zostanie premierowo w czwartek, 18 stycznia br. o godzinie 21:00 w stacji Super Polsat.

Czego dotyczyć będzie drugi odcinek pierwszego sezonu programu „Największe śledztwa CBŚP”? W programie wystąpią policjanci i prokuratorzy specjalizujący się w dziedzinie zwalczania przestępczości wśród pseudokibiców, w tym oficerowie operacyjni, których twarze pozostaną ukryte, bowiem działając w czynnej służbie, nadal rozpracowują niebezpieczne grupy. Widzowie zobaczą także materiały filmowe Centralnego Biura Śledczego Policji z akcji związanych z najgłośniejszymi sprawami pseudokibiców. Dowiedzą się, jak wygląda hierarchia w świecie kiboli i kim tak naprawdę są ludzie na jej szczycie, wykorzystujący podległych im „żołnierzy” do rozbojów, rozprowadzania narkotyków, wymuszania haraczy i okupów. Poznają reguły rządzące ustawkami i ekstremalne sytuacje, jak ta, gdy jedna z grup zjawiła się na ustawce z bronią maszynową. Zobaczą archiwalia dotyczące krwawych porachunków i okrutnej egzekucji na przestępcy o pseudonimie Człowiek, w Krakowie w 2011 roku, czy zakatowania Pastora w 2017 roku. Przyjrzą się także przypadkom konkretnych grup, jak śląskie bojówki czy Psycho Fans.

Największe śledztwa CBŚP” to emitowany premierowo w czwartki o godzinie 21:00 na kanale Super Polsat program dokumentalny przedstawiający śledztwa Centralnego Biura Śledczego Policji. Śledztwa ukazane są poprzez relacje ekspertów - byłych i czynnych funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji - oraz materiały filmowe z policyjnego archiwum, w tym nigdzie dotąd niepublikowane. Widzowie poznają pracę Centralnego Biura Śledczego Policji od kuchni oraz kulisy poszczególnych operacji i kontekst wydarzeń: sposoby działania sprawców, historię rozpracowania i zatrzymania przestępców, kluczowe zdarzenia i przełomowe momenty śledztw. Eksperci zdradzają także niektóre tajniki pracy w Policji i dzielą się swymi doświadczeniami z tej służby. Niektórzy z nich w programie po raz pierwszy ujawnią swój wizerunek (więcej tutaj).

„Największe śledztwa CBŚP” - sezon 1., emisja w czwartki o godz. 21:00 na kanale Super Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...