reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec bezpłatnego kanału Viaplay Xtra

dodano: 2024-01-21 11:00
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Viaplay i Premier Sports Nordycki nadawca Viaplay ujednolica strukturę kanałową w Wielkiej Brytanii przed zakończeniem sprzedaży swoich brytyjskich aktywów firmie Premier Sports. Bezpłatny kanał sportowy Viaplay Xtra, który zaczynał jako Freesports w 2017 roku, kończy nadawanie w platformach satelitarnych, kablowych i streamingowych.

Thiago Silva w barwach Chelsea FC, fot. Viaplay
Thiago Silva Chelsea FC Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Viaplay jest w trakcie zamykania kanału sportowego Viaplay Xtra, co potwierdza fakt usunięcia z serwisu Samsung TV Plus. To jeszcze nie koniec. Brytyjski Sky UK potwierdził wyłączenie stacji z odbiorników Sky Q i Sky+HD już w najbliższy czwartek, 25 stycznia 2024 roku. Trwa oczekiwanie na decyzję kolejnego operatora Virgin Media.

Viaplay Xtra oferuje transmisje na żywo i powtórkowe ze sportów niszowych i lig międzynarodowych. Jest to jedyny, bezpłatny kanał sportowy Viaplay w Wielkiej Brytanii. Teraz kończy swoją działalność.

Jednocześnie użytkownicy sprzętów Sky Q i Sky+HD muszą przygotować się na kolejne zmiany. Viaplay Sports 1 przeniesie się z pozycji 412 na 419 w Sky EPG, z kolei Viaplay Sports 2 przejdzie z pozycji 419 na 420. W ramach tych zmian należy rozumieć, że Viaplay zwróci pozycję 412 operatorowi Sky UK.

Premier Sports posiada swój numer EPG w Republice Irlandii i nigdy nie sprzedał irlandzkiego oddziału firmie Viaplay. Dlatego powyższe zmiany w Wielkiej Brytanii nie mają wpływu na irlandzkich widzów.

Premier Sports wraca do Wielkiej Brytanii w 2024 roku.
Pod koniec 2023 r. poinformowano, że Premier Sports odzyskuje kontrolę nad biznesem niedawno sprzedanym do Viaplay Group. Nordycki operator streamingowy boryka się z problemami finansowymi i szuka inwestorów. Grupa postanowiła też zrezygnować z części swoich biznesów na międzynarodowych rynkach. Serwis streamingowy wyjdzie z Polski do połowy 2025 roku. Na razie ma funkcjonować normalnie.

Viaplay jeszcze nie określił, kiedy ostatecznie opuści brytyjski rynek i co stanie się z abonentami. Na razie przyjmuje nowych klientów.

Upadek Viaplay Xtra nie wpłynie na obecne koszty subskrypcji.
Jest to kanał bonusowy, oferowany bez dodatkowych opłat. W przypadku satelity - nadawany jest bezpłatnie w wiązce kierunkowej (brytyjskiej) z satelity Astra 2E (28,2°E) na tp. 116 (11,426 GHz, pol. V, SR: 29500, FEC: 8/9; DVB-S2/QPSK). Zanim przejął go Viaplay w 2022 roku, funkcjonował pod marką FreeSports.

FreeSports został uruchomiony w naziemnej telewizji Freeview w 2017 roku. Ówcześnie było kilka prób utworzenia bezpłatnego kanału sportowego. Motors TV i Front Runner nie przyciągnęły widzów, opuszczając Freeview po kilku miesiącach nadawania.

Zmniejszenie pojemności dla Freeview w 2022 roku, kiedy częstotliwości przydzielono sieciom 5G, oznaczało koniec dla FreeSports. Mimo, że miejsce na Freeview było dostępne dla FreeSports, właściciel Premier Sports wybrał inny kierunek, sprzedając kanały FreeSports i Premier Sports 1-2 firmie Viaplay.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...