reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MŚ w lotach na Kulm w TVP Sport [akt.]

dodano: 2024-01-23 09:46 | aktualizacja: 2024-01-25 14:28
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Sport

skoki narciarskie TVP Sport Po zakończeniu zmagań w PolSKIm Turnieju czas na najważniejszą imprezę medalową tej zimy w skokach narciarskich. Od czwartku 25 stycznia miała trwać walka na Kulm w Bad Mitterndorf, ale jest wiatr!  Transmisja z MŚ w lotach w TVP Sport od 26 stycznia do 28 stycznia 2024 roku. Aktualizacja: przez wiatr 7 m/s czwartkowe serie treningowe i kwalifikacje odwołano. Sprawdź nowy plan transmisji.

fis-ski.com
TVP Sport MŚ w lotach Kulm 2024 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MŚ w lotach w Bad Mitterndorf. 

W styczniu na razie odbył się Turniej Czterech Skoczni oraz pierwsza edycja PolSKIego Turnieju. W niedzielę zakończyły się zmagania w naszym kraju. Indywidualny konkurs w Zakopanem wygrał prowadzący w Pucharze Świata Stefan Kraft, a drużynowo najlepsi w imprezie okazali się Austriacy. Teraz w skokach narciarskich czas na najważniejsze wydarzenie medalowe tej zimy.

Mistrzostwa świata w lotach zostaną przeprowadzone w Bad Mitterndorf.

Polscy skoczkowie w sezonie na razie nie uzyskują nadzwyczajnych wyników. Jak będzie w Austrii? Liczymy na lepsze występy niż dotychczas, chociaż wielu naszych sukcesów w historii tej imprezy dotąd nie było. Indywidualnie tylko Piotr Fijas zdobył brązowy medal w 1979 roku, a Kamil Stoch srebrny sześć lat temu. Biało-czerwoni poza tym zajmowali trzecie miejsce drużynowo w 2018 i 2020 r.

Na Kulm tytułu sprzed dwóch latach w Vikersund będą bronić Marius Lindvik oraz Słoweńcy w drużynie.

Z Polaków najlepszy w Norwegii był... Jakub Wolny, który z wiadomych względów nie był nawet teraz brany pod uwagę. Oprócz Stocha powołani na MŚ zostali Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni staje przed szansą debiutu.

Nie wszyscy nasi skoczkowie wystąpią w kwalifikacjach.
Po treningach, zaplanowanych w czwartek na 11:30, Thomas Thurnbichler będzie musiał wybrać czwórkę, która wystąpi w zawodach. Walka o awans do dwudniowego konkursu indywidualnego rozpocznie się o godzinie 14:00. Tylko 40 najlepszych zawodników wystąpi w piątek w pierwszej serii.

MŚ w lotach Bad Mitterndorf. Gdzie oglądać kwalifikacje?
Studio przed zawodami zacznie się o 13:00. Transmisja kwalifikacji MŚ w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Loty skomentują Stanisław Snopek i Mateusz Leleń.

Aktualizacja:

Od początku Mistrzostw Świata w lotach narciarskich organizatorzy zmagają się z problemami. Jak nie będący w złym stanie zeskok, to utrudniający rywalizację wiatr. Przez warunki atmosferyczne odwołane zostały już serie treningowe i kwalifikacje, które były zaplanowane na czwartek.


Plan transmisji MŚ 2024 w lotach narciarskich w TVP Sport:

26 stycznia (piątek)

9:00 Serie próbne
14:00 Pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego

27 stycznia (sobota)

13:00 Seria próbna
14:00 Trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego

28 stycznia (niedziela)

13:00 Seria próbna
14:00 Konkurs drużynowy


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...