reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Wyznania zza krat: Gypsy Rose...” w CI Polsat

dodano: 2024-01-29 23:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” Dee Dee Blanchard i Gypsy Rose Blanchard Na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu amerykańskiego serialu dokumentalnego „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” („The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard”), który jest opowieścią o matce i córce, Dee Dee Blanchard i Gypsy Rose Blanchard. Dziewczyna zamordowała swoją matkę. Program został nagrany tuż przed decyzją komisji o zwolnieniu warunkowym Gypsy Rose Blanchard z więzienia.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” Dee Dee Blanchard i Gypsy Rose Blanchard


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tą historią żyły media na całym świecie. - Gypsy Rose Blanchard spędziła wiele lat w atmosferze permanentnych kłamstw, manipulacji i terroru ze strony swojej matki, Dee Dee. Dziewczyna w końcu nie wytrzymała i w 2015 roku zaplanowała ze swoim chłopakiem morderstwo rodzicielki. Tuż przed zwolnieniem warunkowym pod koniec 2023 roku postanowiła opowiedzieć swoją historię - informuje nadawca. Program „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” od wtorku, 30 stycznia br. o godzinie 22:00 emitowany będzie na kanale Crime+Investigation Polsat.

- Gypsy Blanchard jest jedynym udokumentowanym przypadkiem ofiary przeniesionego zespołu Münchhausena, która zabiła oprawcę, by się uwolnić. To pokazuje, jak desperacko chciała uciec od matki

- mówi Beatrice Yorker, doktorka, specjalizująca się w zespole Münchhausena.


Jak informuje nadawca, Gypsy Rose Blanchard przeżyła wiele lat cierpień i poniżeń z rąk dotkniętej zespołem Münchhausena matki. Lata tortur doprowadziły ją do ostateczności. Razem ze swoim chłopakiem, Nickiem Godejohnem w 2015 roku zamordowała matkę, a sprawa ta wstrząsnęła Ameryką i wywołała istną medialną gorączkę. Kobieta przyznała się do winy i otrzymała wyrok 10 lat pozbawienia wolności, ale została zwolniona przedterminowo w 2023 roku.

- W tej opowieści nic nie jest jednak takie, jak się wydaje. Dee Dee dbała o utrzymanie wyidealizowanego wizerunku swoich relacji z córką, ale za zamkniętymi drzwiami kryły się tajemnice, które może ujawnić tylko Gypsy. Choć kobieta udzielała w przeszłości wywiadów, żaden z nich nie był taki, jak ten - po raz pierwszy jest gotowa opowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło - informuje nadawca.

Program został nagrany tuż przed decyzją komisji o zwolnieniu warunkowym Gypsy Rose Blanchard z więzienia.

- Odkąd trafiłam do więzienia, robiłam wszystko, żeby wyjść warunkowo. (...) Odrzucenie mojego wniosku odbiłoby się na moich emocjach, byłabym zdruzgotana. Przygotowuję się na najgorsze, ale nie tracę nadziei

- przyznała przed kamerami Gypsy Rose Blanchard.


- Twórcy programu mieli ekskluzywny dostęp do bohaterki, dzięki czemu będziemy mieli okazję usłyszeć nieopowiedzianą dotąd historię jej życia, tego, co doprowadziło do morderstwa jej matki, a także dowiemy się, co się z nią stanie w przyszłości. Gypsy Rose Blanchard ujawni nowe fakty na temat cierpień, jakie musiała znosić z rąk własnej matki i psychopatycznej żądzy Dee Dee kontroli nad córką. Opowie także o próbach ucieczki i wcześniejszej nieudanej próbie zabójstwa matki i siebie. Nie zabraknie również historii o jej dynamicznej relacji z Nickiem Godejohnem - informuje nadawca.

W programie wypowiedzą się także najbliżsi kobiety. Ojciec i macocha opowiedzą o, ich zdaniem, utrudnionym kontakcie z Gypsy.

- Jako ojciec żałuję, że Gypsy nie przyszła do mnie ze swoimi problemami. Nawaliłem, czułem się podle z powodu tego, co przeszła, z czym się zmagała. Nie wyobrażam sobie jej samotności

- wyjawia Rod Blanchard, ojciec Gypsy.


Jak teraz wyglądają ich relacje?

Dziadek, kuzyn i wujek Gypsy również zdradzą, jak ta historia wyglądała z ich perspektywy. Jak ojciec Dee Dee zareaguje na oskarżenia o molestowanie? W dokumencie widzowie usłyszą także wypowiedzi specjalistów, lekarzy i adwokata Gypsy.

Program „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” emitowany będzie we wtorki, od 30 stycznia br., o godzinie 22:00 w stacji Crime+Investigation Polsat.
 
Dee Dee Blanchard i Gypsy Rose Blanchard na plakacie promującym emisję programu „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard”, foto: A+E Networks
Dee Dee Blanchard i Gypsy Rose Blanchard na plakacie promującym emisję programu „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard”, foto: A+E Networks


„Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” - sezon 1., emisja we wtorki (od 30 stycznia 2024 roku) o godz. 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...