reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Powstanie nowa platforma Astra HD+?

dodano: 2024-01-31 20:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: www.mundoplus.tv/satkurier.pl

SES astra betzdorf antena 360px.jpg W rejestrze hiszpańskiego ministerstwa gospodarki MINECO pojawił się wpis sugerujący, że 15 września 2024 roku w Hiszpanii wystartuje nowa platforma satelitarna pod nazwą Astra HD+. Jej operatorem miałaby być spółka SES Satelites Iberica s.l.u., której właścicielem jest SES Astra SA. Obecnie na hiszpańskim runku działa tylko jedna platforma DTH - Movistar Plus+, należąca do spółki Telefónica.

SES
SES Astra HD+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fakt pojawia się nowego wpisu w internetowej witrynie hiszpańskiego ministerstwa zauważył jeden z użytkowników forum www.mundoplus.tv. Oprócz nazwy (Astra HD+), operatora (SES Satelites Iberica s.l.u.), daty startu (15 września 2024 roku), wiemy, że ma to być „usługa agregacji usług komunikacji audiowizualnej przez satelitę”, czyli platforma satelitarna; działająca w języku hiszpańskim, o zasięgu krajowym, płatna, kodowana, z kanałami HD.

Co więcej, w dokumencie wymienione są też transpondery satelitów Astra (19,2°E), z których świadczona miałaby być Astra HD+:
  • 16 (11,435 GHz, pol. V),
  • 32 (11,685 GHz, pol. V),
  • 50 (10,727 GHz, pol. V).

Najciekawsze jest to, że są to transpondery, które 18 grudnia ub.r. zostały zwolnione przez Movistar Plus+ w wyniku przesunięć i obniżenia jakości wielu kanałów z HD na SD.

Dodajmy, że na satelitach Astra (19,2°E) od 1 listopada 2009 roku działa niemiecka platforma HD+. Jej operatorem jest HD Plus GmbH.

Więcej o telewizji w Hiszpanii można przeczytać w artykule „Podróże z anteną - Barcelona”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...