reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cykl dokumentalny o historii Ukrainy w Planete+

dodano: 2024-02-05 21:18 | aktualizacja: 2024-02-07 13:21
autor: Janina Dobrowolska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Ukraina jews Planete+ 360px W lutym w kanale Planete+ i CANAL+ online w drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę zatrzymamy się przy skomplikowanej historii tego narodu w poruszającym cyklu dokumentalnym skupionym na latach 30. i II Wojnie Światowej: „HOŁODOMOR. NAJWIĘKSZA ZBRODNIA XX WIEKU” i „UKRAINA. LABORATORIUM HOLOKAUSTU”. Przyjrzymy się fascynującemu miastu – Wenecji, oraz temu jak radziła sobie z żywiołami w przeszłości i jak powinna się na nie przygotować w przyszłości w dokumencie „RATUJĄC WENECJĘ”.

CANAL+/Planete+
Ukraina-Laboratorium-Holokaustu-planete-canal-760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poruszający cykl dokumentalny o historii Ukrainy, wstrząsające zbrodnie oraz  historia imperium Versace w PLANETE+ i CANAL+ online.

Planete+ przeniesie nas do świata gangsterów i mafii w historycznej serii „MAFIE I BANKI. PIENIĄDZ NIE ŚMIERDZI” oraz w naprawdę mroczną i zagadkową historię pewnej zbrodni w Oslo w 2014 roku w serii „WITAJ W NORWEGII”. Porozmawiamy na tematy często krępujące, ale zrobimy to w sposób taktowany i pełen wdzięku w serii „POROZMAWIAJMY O SEKSIE”. Na koniec historia nieprawdopodobnego sukcesu jednego z najsłynniejszych domów mody stworzonego przez trójkę rodzeństwa „VERSACE. BÓL I SŁAWA”.

PASMO HISTORIA XX WIEKU

HOŁODOMOR. NAJWIĘKSZA ZBRODNIA XX WIEKU,
Film dokumentalny, premiera 15.02, czwartek o godz. 22:00 Planete+ i CANAL+ online.

Wstrząsający dokument o wielkiej klęsce głodu, wywołanej przymusową kolektywizacją rolnictwa, która na początku lat 30. XX wieku pochłonęła miliony ofiar w Ukrainie.

Opowieść o masowej zbrodni i kłamstwach, które miały ją zatuszować i wymazać z ludzkiej pamięci. Kulisy działań stalinowskiej machiny propagandowej, zadziwiająco skutecznej również poza ZSRR. Opierając się na relacjach walijskiego dziennikarza, Garetha Jonesa, który w 1933 roku był w Ukrainie, oraz na radzieckich materiałach archiwalnych, autorzy dokumentu kreślą prawdziwy obraz Hołodomoru.

UKRAINA. LABORATORIUM HOLOKAUSTU, film dokumentalny, premiera 22.02, czwartek o godz. 22:00 Planete+ i CANAL+ online.
Dokument o pierwszych masowych egzekucjach Żydów z rąk nazistów, które miały miejsce na terenie Ukrainy w latach 1941-1942.

Po inwazji Hitlera na ZSRR Ukraina doświadczyła przerażających aktów ludobójstwa. Popełnione tu masowe zbrodnie na Żydach były preludium do Holokaustu. Tylko w jednym miejscu, w Babim Jarze pod Kijowem, w ciągu dwóch dni września 1941 roku naziści rozstrzelali prawie 34 tysiące Żydów. Dokument prezentuje rzadko publikowane materiały z sowieckich archiwów i wypowiedzi historyków z kilku krajów.

PASMO HIT PLANETE

RATUJĄC WENECJĘ, film dokumentalny, film dostępny w serwisie CANAL+ online.   
Jak uratować Wenecję zatapianą przez morze? Czy ocali ją „Mojżesz” – potężny system zapór, czy raczej matka natura?
 


Wenecja to jedno z tych miejsc, które najmocniej dotykają zmiany klimatyczne. Poziom morza się podnosi, przez co powodzie są coraz częstsze i bardziej obfite. Zawarta w wodzie sól niszczy historyczne budynki, krusząc zaprawę, kamień i cegły. Po latach planowania miasto otoczył kosztowny system zapór. Czy spełnia swoją rolę? A może ratunkiem dla Wenecji są okalające ją bagniste wysepki?

VERSACE. BÓL I SŁAWA, film dokumentalny, premiera w piątek 9.02 o godz. 22:00 w Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online.  
Burzliwe losy rodzeństwa Versace, twórców kapiącej od złota marki, która wstrząsnęła światem mody.
 
"Versace, Ból i sława" fot. © ARTE G.E.I.E. – INCOGNITA DOC – INCOGNITA TELEVISION – 2023


W 1972 roku Gianni Versace wyruszył na podbój Mediolanu i już kilka lat później założył własny dom mody. W tym ambitnym przedsięwzięciu wspierali go brat Santo, i siostra Donatella. Marka Versace stała się synonimem luksusu, zaskakując niespotykaną obfitością wzorów i kolorów. Jednak między rodzeństwem pojawiły się tarcia, a tragiczna śmierć Gianniego zachwiała modowym imperium.

PASMO OBLICZE ZŁA

WITAJ W NORWEGII, seria dokumentalna, już dostępny, nowe odcinki w niedzielę o godz. 22:00 w Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online.  
Przyjacielska, proszona kolacja niespodziewanie kończy się krwawą jatką i późniejszą, długą batalią w sądzie. Mroczna, kryminalna zagadka z Norwegii.


Oslo, rok 2014. Rzutki biznesmen Oystein zostaje wielokrotnie ugodzony nożem we własnym domu. Ledwie uchodzi z życiem. Jednak to on trafia do więzienia, podczas gdy sprawca, młody Amerykanin Neil, który był gościem Oysteina, unika kary. Oystein nie może się z tym pogodzić i szuka sprawiedliwości. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego fatalnego wieczoru?

PASMO SZOK DOK

MAFIE I BANKI. PIENIĄDZ NIE ŚMIERDZI, seria dokumentalna, premiera w środę 07.02 o godz. 22:00 w Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online.  
Po co napadać na banki, skoro można prać w nich pieniądze? Mafie wpadły na to już dawno temu.

Zorganizowane grupy przestępcze i banki od niemal stu lat żyją w symbiozie. Od Moskwy po Genewę, od Watykanu po Nowy Jork, z londyńskim City w sercu systemu – sektor finansów ma ścisłe powiązania z kartelami narkotykowymi i handlarzami bronią. Wspólne interesy przynoszą miliardowe zyski. Mafie nie tylko korumpują bankierów i urzędników, ale i przejmują kontrolę nad bankami. Jak to się odbywa?  

PASMO NIE TYLKO SEKS

POROZMAWIAJMY O SEKSIE, seria dokumentalna, premiera w środę 07.02 o godz. 23:00 w Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online.  
Jak wygląda życie erotyczne ludzi w różnych miejscach świata? Lieve Blancquaert jedzie do siedmiu krajów na czterech kontynentach, by o tym rozmawiać. Szczerze, lecz taktownie.
 
© DEMENSEN – 2021

Czy seks jest dla nich ważny? Czy mówią partnerom o swoich pragnieniach? Czy sfera erotyki jest tematem tabu, którego nie wypada poruszać publicznie? Co to znaczy być seksowną lub seksownym? Co robią, by podkreślić swoją atrakcyjność?

​​​​​​​Lieve Blancquaert pyta o to mieszkańców Japonii, Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Tajlandii, Nigerii, Islandii i Belgii, poznając bardzo różne podejścia do tematu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...