reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

KRRiT broni się przed podważaniem kompetencji

dodano: 2024-02-07 18:20
autor: Jan Borejko | źródło: KRRiT

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 7 lutego KRRiT wyraziła stanowisko w związku z wyrażanymi publicznie opiniami, podważającymi kompetencje i legalizm działania Krajowej Rady. To odpowiedź na żądania Likwidatora Telewizji Polskiej, Daniela Gorgosza, który wystawił przedsądowe wezwanie do zapłaty przez KRRiT kwoty 38,76 mln zł z tytułu abonamentu RTV. Przepychanki trwają, a Telewizja Polska nie ma pieniędzy z abonamentu RTV na bieżące działanie.

KRRiT
Stanowisko Krajowej Rady KRRiT TVP 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Stanowisko KRRiT

W związku z wyrażanymi publicznie opiniami podważającymi kompetencje, legalizm działania czy wręcz kierującymi żądania finansowe wobec Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na podstawie uchwały nr 8/2024 przesuwającej termin wypłaty środków z wpływów z opłat abonamentowych, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wskazuje, że określanie terminów wypłaty środków pochodzących z wpływów z opłat abonamentowych ma charakter wyłącznie techniczny.

Wypłata oparta jest na prognozach, które mogą, a nie muszą się zrealizować. Wynika ona wyłącznie z praktyki i zwyczaju, a nie ma oparcia w przepisach prawa powszechnie obowiązującego.

Przepisy ustawy o radiofonii i telewizji nakładają na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji obowiązek podjęcia uchwały co do sposobu (procentowego) podziału pomiędzy jednostki publicznej radiofonii i telewizji udziału we wpływach z opłat abonamentowych, nie wskazują zaś kiedy i w jakiej wysokości ma to nastąpić.

W związku z powyższym, wszelkie wystąpienia z żądaniami nie mają podstawy prawnej, a dodatkowo pochodzą od osób nieuprawnionych. 

Maciej Świrski Przewodniczący KRRiT
dr Agnieszka Glapiak Zastępca Przewodniczącego KRRiT
dr hab. Hanna Karp prof. AKSiM Członek KRRiT
Marzena Paczuska Członek KRRiT


Źródło: www.gov.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...