Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Około 50 proc. leków sprzedawanych poprzez internet to leki sfałszowane. Zyski z tego są 10 razy większe aniżeli z narkotyków” - słowa oficera Centralnego Biura Śledczego Policji, nadkomisarza Piotra Woźniaka, mogą szokować, bo - jak czytamy w komunikacie - o tej dziedzinie przestępczej działalności wciąż za mało mówi się w Polsce, mimo jej ogromnej skali i zagrożenia - czasem śmiertelnego - jakie czyha na osoby kupujące farmaceutyki poza aptekami.
O tym, co może spotkać każdego, kto zamawia leki w internecie z niepewnych źródeł i jak wygląda walka z fałszerzami medykamentów, widzowie przekonają się w piątym odcinku serialu dokumentalnego „Największe śledztwa CBŚP”, który wyemitowany zostanie premierowo w czwartek, 8 lutego br. o godzinie 21:00 w stacji Super Polsat.
- „Ludzie gotowali się od środka” - mówi jeden z bohaterów odcinka, policjant o pseudonimie Komisarz, opowiadając o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich dochodziło do po zażyciu fałszywych leków.
Twórcy programu dotarli do funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy na co dzień walczą z przestępczością ekonomiczną. Gdy dotyczy ona farmaceutyków jest śmiertelnym zagrożeniem dla jej ofiar. W programie wystąpią między innymi młodszy inspektor Marcin Lisiecki i nadkomisarz Piotr Woźniak, którym udało się wykryć i zlikwidować największą w Europie fabrykę fałszywych leków. Widzowie poznają kulisy tego śledztwa a także innych tego typu śledztw prowadzonych w Polsce.
O przestępcach, którzy tworzą nawet własne marki preparatów sterydowych lub środków na potencję, opowie podinspektor Radosław Walkowiak. Fałszerze potrafią wyprodukować nie tylko tabletki, ale też płynne fałszywki w ampułkach. W nielegalnych farmaceutykach może być wszystko - od leków dla zwierząt po drobinki szkła i środki chemiczne używane w przemyśle, a na naszym rynku podrabia się w ten sposób leki psychotropowe czy onkologiczne. Przestępcy nie mają skrupułów, żerując na chorych - liczą się dla nich tylko pieniądze.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji opowiedzą, jak likwidowali przedsiębiorstwa produkujące fałszywe leki oraz kanały przerzutowe tych produktów. W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji wpadły miliony wyrobów medycznych zawierających pseudoefedrynę. Zabezpieczono kilka milionów tych tabletek, opowiada w programie podinspektor Michał Aleksandrowicz, naczelnik Wydziału do spraw Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji.
„Największe śledztwa CBŚP” to emitowany premierowo w czwartki o godzinie 21:00 na kanale Super Polsat program dokumentalny przedstawiający śledztwa Centralnego Biura Śledczego Policji. Śledztwa ukazane są poprzez relacje ekspertów - byłych i czynnych funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji - oraz materiały filmowe z policyjnego archiwum, w tym nigdzie dotąd niepublikowane. Widzowie poznają pracę Centralnego Biura Śledczego Policji od kuchni oraz kulisy poszczególnych operacji i kontekst wydarzeń: sposoby działania sprawców, historię rozpracowania i zatrzymania przestępców, kluczowe zdarzenia i przełomowe momenty śledztw. Eksperci zdradzają także niektóre tajniki pracy w Policji i dzielą się swymi doświadczeniami z tej służby. Niektórzy z nich w programie po raz pierwszy ujawnią swój wizerunek
(więcej tutaj).
„Największe śledztwa CBŚP” - sezon 1., emisja w czwartki o godz. 21:00 na kanale Super Polsat.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.