reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Super Polsat: Śmiertelne żniwo fałszywych leków

dodano: 2024-02-07 22:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka Na kanale Super Polsat wyemitowany zostanie premierowo 5. odcinek 1. sezonu polskiego serialu dokumentalnego „Największe śledztwa CBŚP”, którego bohaterem jest Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP). - CBŚP po raz pierwszy w historii otwiera archiwa przed widzami - zapowiada nadawca. Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska. Odcinek zatytułowany będzie „Nielegalne farmaceutyki”, a przedstawione zostaną w nim śmiertelne żniwo fałszywych leków i walka z ich producentami.

Centralne Biuro Śledcze Policji CBŚP Policja grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Około 50 proc. leków sprzedawanych poprzez internet to leki sfałszowane. Zyski z tego są 10 razy większe aniżeli z narkotyków” - słowa oficera Centralnego Biura Śledczego Policji, nadkomisarza Piotra Woźniaka, mogą szokować, bo - jak czytamy w komunikacie - o tej dziedzinie przestępczej działalności wciąż za mało mówi się w Polsce, mimo jej ogromnej skali i zagrożenia - czasem śmiertelnego - jakie czyha na osoby kupujące farmaceutyki poza aptekami.

O tym, co może spotkać każdego, kto zamawia leki w internecie z niepewnych źródeł i jak wygląda walka z fałszerzami medykamentów, widzowie przekonają się w piątym odcinku serialu dokumentalnego „Największe śledztwa CBŚP”, który wyemitowany zostanie premierowo w czwartek, 8 lutego br. o godzinie 21:00 w stacji Super Polsat. - „Ludzie gotowali się od środka” - mówi jeden z bohaterów odcinka, policjant o pseudonimie Komisarz, opowiadając o niebezpiecznych sytuacjach, do jakich dochodziło do po zażyciu fałszywych leków.

Twórcy programu dotarli do funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy na co dzień walczą z przestępczością ekonomiczną. Gdy dotyczy ona farmaceutyków jest śmiertelnym zagrożeniem dla jej ofiar. W programie wystąpią między innymi młodszy inspektor Marcin Lisiecki i nadkomisarz Piotr Woźniak, którym udało się wykryć i zlikwidować największą w Europie fabrykę fałszywych leków. Widzowie poznają kulisy tego śledztwa a także innych tego typu śledztw prowadzonych w Polsce.

O przestępcach, którzy tworzą nawet własne marki preparatów sterydowych lub środków na potencję, opowie podinspektor Radosław Walkowiak. Fałszerze potrafią wyprodukować nie tylko tabletki, ale też płynne fałszywki w ampułkach. W nielegalnych farmaceutykach może być wszystko - od leków dla zwierząt po drobinki szkła i środki chemiczne używane w przemyśle, a na naszym rynku podrabia się w ten sposób leki psychotropowe czy onkologiczne. Przestępcy nie mają skrupułów, żerując na chorych - liczą się dla nich tylko pieniądze.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji opowiedzą, jak likwidowali przedsiębiorstwa produkujące fałszywe leki oraz kanały przerzutowe tych produktów. W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji wpadły miliony wyrobów medycznych zawierających pseudoefedrynę. Zabezpieczono kilka milionów tych tabletek, opowiada w programie podinspektor Michał Aleksandrowicz, naczelnik Wydziału do spraw Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji. 

„Największe śledztwa CBŚP” to emitowany premierowo w czwartki o godzinie 21:00 na kanale Super Polsat program dokumentalny przedstawiający śledztwa Centralnego Biura Śledczego Policji. Śledztwa ukazane są poprzez relacje ekspertów - byłych i czynnych funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji - oraz materiały filmowe z policyjnego archiwum, w tym nigdzie dotąd niepublikowane. Widzowie poznają pracę Centralnego Biura Śledczego Policji od kuchni oraz kulisy poszczególnych operacji i kontekst wydarzeń: sposoby działania sprawców, historię rozpracowania i zatrzymania przestępców, kluczowe zdarzenia i przełomowe momenty śledztw. Eksperci zdradzają także niektóre tajniki pracy w Policji i dzielą się swymi doświadczeniami z tej służby. Niektórzy z nich w programie po raz pierwszy ujawnią swój wizerunek (więcej tutaj).

„Największe śledztwa CBŚP” - sezon 1., emisja w czwartki o godz. 21:00 na kanale Super Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...