reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
PKO BP Ekstraklasa wraca do TVP Sport

dodano: 2024-02-08 13:09 | aktualizacja: 2024-02-08 16:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Ekstraklasa/tvpsport.pl/satkurie.pl

PKO BP Ekstraklasa transmisje TVP pozyskała prawa do transmisji jednego meczu każdej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (zazwyczaj niedzielny o godz. 17:30). W sezonie 2023/24 publiczny nadawca pokaże 15 spotkań. Na początek transmisja meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin. To spotkanie będzie można obejrzeć również w CANAL+ Premium, CANAL+ Sport 3 i CANAL+ 4K Ultra HD (zobacz plan transmisji 20. kolejki Ekstraklasy).

www.ekstraklasa.org
Ekstraklasa TVP Telewizja Polska www.ekstraklasa.org


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na tę wiadomość czekała cała piłkarska Polska: mecze najwyższej klasy rozgrywkowej ponownie zobaczą widzowie Telewizji Polskiej. Wybrane ligowe spotkania będą transmitowane na antenie TVP Sport (z możliwością transmisji na antenach TVP1 i TVP2).
 

– Jesteśmy zadowoleni z efektu negocjacji. Podpisana umowa cieszy i potwierdza naszą wizję sportu, który powinien być dostępny szeroko i za darmo dla wszystkich widzów. TVP jest miejscem spotkań Polaków, którzy kochają piłkę nożną, chcą oglądać zmagania najlepszych, kibicować ulubionym drużynom w ich drodze po sportowe trofea, dlatego czynimy starania, by mieli taką możliwość, wybierając ofertę TVP – powiedział Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej.

– Redakcja TVP Sport jest doskonale przygotowana do stojącego przed nami wyzwania. Mamy świetny zespół, z doświadczonymi komentatorami na czele, który transmisjom zapewni najwyższy poziom merytoryczny. Cieszy mnie fakt, iż Telewizja Polska na dobre staje się domem polskiego futbolu, bo Ekstraklasa dołącza do transmitowanych w TVP spotkań reprezentacji Polski, drużyn młodzieżowych, polskich klubów w europejskich pucharach i 2. Ligi, a także meczów 1. Ligi oraz Pucharu Polski, które zagoszczą na naszych antenach już od przyszłego sezonu – dodał Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport.

W tym sezonie Telewizja Polska będzie pokazywać mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy w paśmie stałym – w niedzielę o godzinie 17:30 (w przypadku kolizji programowych z innymi ważnymi wydarzeniami, transmisje będą możliwe również w inne dni). Rozgrywki będą transmitowane także w Internecie – na stronie tvpsport.pl, w aplikacjach TVP Sport i TVP GO oraz w HbbTV i smart TV.
 

– CANAL+ związany jest z Ekstraklasą od 1995 roku. Od tego czasu konsekwentnie wspieramy polską piłkę, emitując jej mecze. Powrót do współpracy z TVP cieszy mnie niezmiernie, bo dzięki niej poszerzy się grono zadowolonych fanów naszej rodzimej ligi. W przeszłości realizowaliśmy już wspólnie transmisje ze spotkań Ekstraklasy i zawsze były to projekty z trójstronną korzyścią. Zawarcie umowy z TVP nie zmienia w żaden sposób licencji posiadanej przez CANAL+, dzięki której na antenie naszej stacji nadal będzie można zobaczyć wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy aż do zakończenia sezonu 2026/27 – powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

Na antenie TVP Sport w poniedziałek wieczorem emitowany będzie również magazyn Ekstraklasy „Gol”, w którym widzowie będą mogli zobaczyć fragmenty wszystkich meczów – maksymalny czas trwania skrótu z jednego meczu został wydłużony do 6 minut.

Telewizja Polska uzyskała również prawa do transmisji Gali Ekstraklasy – imprezy wieńczącej sezon, podczas której nagradzane są najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy, a także do wykorzystania fragmentów ligowych spotkań w social mediach.
 

– To doskonała wiadomość dla ligi i wszystkich kibiców piłki nożnej. Cieszymy się, że nasze rozgrywki znów będą mogły być oglądane we wszystkich polskich domach, co ma ogromne znaczenie także dla długoterminowego rozwoju piłki w Polsce i popularyzowania polskich rozgrywek wśród szerokiego grona kibiców, także młodego pokolenia. Postępujący rozwój sportowy sprawia, że mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy cieszą się coraz większą popularnością i bijemy rekordy frekwencyjne na stadionach. Jestem przekonany, że w połączeniu z najwyższą światową jakością transmisji naszych rozgrywek i ich dostępnością na kanałach otwartych TVP zainteresowanie to przełoży się także na bardzo dobre wyniki oglądalności – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.


Plan najbliższych transmisji - PKO BP Ekstraklasa 2023/24 w TVP Sport:

11 lutego (niedziela)

17:30 20. kolejka: Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin
Komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

18 lutego (niedziela)

15:00 21. kolejka: Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice

25 lutego (niedziela)

17:30 22. kolejka: Korona Kielce – Legia Warszawa

3 marca (niedziela)

17:30 23. kolejka: Raków Częstochowa – Lech Poznań

8 marca (piątek)

20:30 24. kolejka: Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...