reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraińska Premier Liga uruchamia stację sportową

dodano: 2024-02-11 11:57 | aktualizacja: 2024-02-11 12:09
autor: RO | źródło: detector.media

Premier Liha Ligowe rozgrywki piłkarskie na Ukrainie będą pokazywane w nowym kanale sportowym UPL TV. Dystrybucja będzie prowadzona przez operatora 1+1 Media i obejmie podstawowe pakiety na platformach OTT, telewizji kablowej i satelitarnej Viasat Ukraina. Oficjalna transmisja pierwszego meczu Premier Lihi odbędzie się 23 lutego 2024 roku.

Premier Liha Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UPL TV będzie transmitowany drogą satelitarną z Astry 4A (4,8°E) przez nadawcę, operatora i dystrybutora kanałów telewizyjnych 1+1 Media. Treści dla nowego kanału dostarczą kluby Ukraińskiej Piłkarskiej Ligi (UPL). Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia zarejestrowała ten kanał 18 stycznia 2024 roku.

Pełny start ma nastąpić wraz z rozpoczęciem sezonu 2024/2025 w lipcu. Pod pojęciem "pełnego startu" należy rozumieć to, że ramówkę uzupełnią dodatkowe programy analityczne, transmisje ze studia przedmeczowego i pomeczowego, konferencje prasowe, wywiady z piłkarzami, trenerami i liderami ukraińskiej piłki nożnej.

Kanał UPL TV będzie pokazywać na żywo mecze Mistrzostw Ukrainy w piłce nożnej, unikalne programy i archiwalne rozgrywki Premier Lihi z ubiegłych lat. Stopniowo biblioteka będzie poszerzana i uzupełniana o nowe projekty i transmisje na żywo. Plany na rozwój zakładają czerpanie z doświadczeń międzynarodowych partnerów sportowych i tworzenie razem z nimi wspólnych treści na europejskim poziomie.

Już w lipcu 2023 r. przedstawiciele 12 z 16 klubów Ukraińskiej Premier Ligi potwierdzili swoją gotowość uczestnictwa w projekcie UPL TV.
Prawa do meczów pozostałych klubów (Dynamo Kijów, SK Dnipro-1, Zoria i Ruch Lwów) pozostają przy klubach i mecze będą realizować samodzielnie. Mecze tych klubów w poprzednim sezonie były pokazywane na kanałach grupy 1+1.

W kwietniu 2023 r. Setanta Sports ogłosiła wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z ukraińską Premier Ligą. Umowa została podpisana w połowie sierpnia 2022 r., kiedy UPL ogłosiło utworzenie jednej puli telewizyjnej, czyli jeden nadawca zgarnia wszystkie prawa. Kontrakt obejmował 3 sezony na kwotę 16,2 mln dolarów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...