reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP chce 1 mln zł od TV Republika

dodano: 2024-02-13 00:45 | aktualizacja: 2024-02-13 01:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza W poniedziałek, 12 lutego br. Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wezwał Tomasza Sakiewicza, Prezesa Zarządu i Redaktora Naczelnego Telewizji Republika S.A. do zapłaty na rzecz Spółki 1 mln zł za naruszenie autorskich praw majątkowych do audycji „Jedziemy”.

Daniel Gorgosz / TVP
Daniel Gorgosz Telewizja Polska TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji w przesłanym do Tomasza Sakiewicza wezwaniu przedprocesowym domaga się zaprzestania realizacji, emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, emitowanej obecnie na antenie Telewizji Republika audycji „Jedziemy. Michał Rachoń” oraz natychmiastowego usunięcia zarówno jej fragmentów jak i pełnych odcinków z serwisu Youtube oraz platform Facebook i X/Twitter, a także do zaprzestania wykorzystywania logotypu (znaku słowno-graficznego) produkowanego i rozpowszechnianego przez Telewizję Polską programu „Jedziemy”.

Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wzywa także Tomasza Sakiewicza do zapłaty na rzecz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 100 tys. zł. w ramach zadośćuczynienia za dokonanie względem Telewizji Polskiej SA czynu nieuczciwej konkurencji, a także do 5-krotnego opublikowania na antenie TV Republika, w porze nadawania programu „Jedziemy. Michał Rachoń” przeprosin w formie 40-sekundowego komunikatu.

Szczegółowe wytyczne dotyczące treści przeprosin zostały zawarte w wyżej wspomnianym wezwaniu przedprocesowym.

Zdecydowanie negatywna ocena programu „Jedziemy” przez Likwidatora TVP S.A. w likwidacji pozostaje bez znaczenia dla formalnej zasadności wezwania.

Źródło: centruminformacji.tvp.pl  onet.pl  press.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...