reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Bulsatcom zmieni karty i rezygnuje z Bulcryptu

dodano: 2024-02-13 10:05 | aktualizacja: 2024-02-13 11:46
autor: Janusz Sulisz | źródło: Parabola.cz/ tevehaber

Bulsatcom Bulcrypt logo 360px Z końcem marca 2024 roku operator bułgarskiej platformy satelitarnej Bulsatcom przestanie korzystać z systemu dostępu warunkowego Bulcrypt CA. Zmiany w kodowaniu jakie przygotowuje operator płatnej platformy DTH Bulsatcom na 7 transponderach satelity Hellas Sat 3 - 39°E. Obecnie trwa dystrybucja nowych urządzeń (dekoderów) i kart. Przypomnijmy, że oprócz Bulcryptu platforma Bulsatcom korzysta z systemów Nagra MA i Conax.

Bulsatcom/ satkurier.pl
Bulsatcom Bulcrypt ważna informacja platforma 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bulsatcom zamienia karty i zamyka Bulcrypt

Przypomnijmy, że właściciel platformy satelitarnej Vivacom, firma United Media Network AG z siedzibą w Zürichu, niedawno nabył Bulsatcom. Nie jest to też ostateczna wiadomość, ale nieoficjalnie mówi się, że United Media zakończy nadawanie platformy Vivacom na satelicie Azerspace 2 na pozycji 45,1°E i dołączy ją do Bulsatcom lub przeniesie platformę Vivacom na satelitę Hellas Sat 3 na pozycję 39°E. Platforma Vivacom korzysta z systemów Irdeto i VideoGuard. Łącznie obie bułgarskie platformy korzystają aż z 5 różnych systemów szyfrowania (o wiele za dużo, bo komplikuje się to technicznie).

Oczekuje się, że część klientów w Bułgarii przeniesie się także na jedną z pozycji orbitalnych – tj. 39°E, na której nadaje Bulsatcom, czy 45,1°E , na którym swoje usługi świadczy Vivacom. Prowadzenie płatnej usługi z dwóch pozycji satelitarnych z pięcioma systemami dostępu warunkowego  jest kosztowne z ekonomicznego punktu widzenia.

Źródło: blogspot.com  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...