reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Dzwony wojny” - serial TVP i BBC w Kino Polska

dodano: 2024-02-13 14:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Kino Polska/satkurier.pl

TVP BBC „Dzwony wojny” Jack Lowden i Patrick Gibson dzwony_wojny_360px.jpg Na kanale Kino Polska wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polsko-brytyjskiego serialu „Dzwony wojny”. Jego producentami są Apple Film Production i Red Planet Pictures dla TVP i BBC One, we współpracy z LipSync Productions i BBC Worldwide. W obsadzie znaleźli się Katarzyna Maria Zielińska, Erika Karkuszewska, Sabrina Bartlett, Patrick Gibson, Jack Lowden, Johnny Gibbon, Wilf Scolding, Felix Auer, Charles Furness, Adam Long i Brian Fletcher. Dodajmy, że produkcja ta, powstała w 100. rocznicę wybuchu II wojny światowej, dostępna jest w serialowej wersji (4 lub 5 odcinków), jak i w filmowej wersji (2 części).

TVP BBC „Dzwony wojny” Jack Lowden i Patrick Gibson


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu „Dzwony wojny” wyemitowany zostanie premierowo we wtorek, 13 lutego br. o godzinie 19:15 na kanale Kino Polska (więcej tutaj).

Historia młodych mężczyzn, Thomasa (w tej roli Patrick Gibson) i Michaela (Jack Lowden), którzy opuszczają rodzinne domy i zaciągają się do armii, by walczyć na frontach I wojny światowej. Wśród okropieństw wojny wchodzą oni w dorosłość i odnajdują miłość. Zdjęcia do serialu były kręcone w Polsce, między innymi w Twierdzy Modlin oraz w nadwiślańskich wsiach (więcej tutaj).

W obsadzie serialu znaleźli się Katarzyna Maria Zielińska, Erika Karkuszewska, Sabrina Bartlett, Patrick Gibson, Jack Lowden, Johnny Gibbon, Wilf Scolding, Felix Auer, Charles Furness, Adam Long i Brian Fletcher (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Dzwony wojny” nie pojawił się w kinach. Jego serialowa premiera odbyła się w poniedziałek i wtorek, 10 i 11 listopada 2014 roku na kanale TVP1 (więcej tutaj i tutaj).
 
Jack Lowden i Patrick Gibson na plakacie promującym emisję produkcji „Dzwony wojny”, foto: TVP
Jack Lowden i Patrick Gibson na plakacie promującym emisję produkcji „Dzwony wojny”, foto: TVP


„Dzwony wojny” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 13 lutego 2024 roku) o godz. 19:15 na kanale Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...