reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Movistar Plus+ uruchomi 4 kanały HD

dodano: 2024-02-20 10:43
autor: RO | źródło: tevehaber/xatakahome/parabola.cz

Mediaset Espana Hiszpański operator platformy satelitarnej i internetowej Movistar Plus+ dołączy w najbliższym czasie 4 kanały HD. Operator potwierdził, że dokona migracji kanałów naziemnej telewizji cyfrowej (DTT) w swojej usłudze do lepszej jakości technicznej. Testy już trwają.

movistar.es
Movistar Plus+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
14 lutego 2024 r. w całej Hiszpanii zmieniła się naziemna telewizja cyfrowa. Wówczas wszyscy nadawcy zostali zobowiązani do przejścia na rozdzielczość HD. Inaczej to wygląda na platformach operatorów, którzy we własnym zakresie muszą zatroszczyć się o migrację.

Movistar Plus+ przeprowadził wstępne testy w pierwszych godzinach przejścia na wyższą rozdzielczość. Wkrótce oferta zostanie poszerzona o kanały HD komercyjnej grupy Mediaset EspañaBoing España HD (dziecięcy), Divinity HD (lifestylowy), Energy TV HD (filmowo-serialowy) i FDF HD (filmowo-serialowy).

Wspomniane kanały są testowane w Movistar pod nazwami "Pruebas 1 HD", "Pruebas 2 HD", "Pruebas 3 HD" i "Pruebas 4 HD". Należy się spodziewać, że zastąpią stacje Energy (48), FDF (49), Divinity (95) i Boing (117) w standardowej rozdzielczości.

Pytanie pozostaje otwarte, czy kanały HD pojawią się w usłudze satelitarnej?
Movistar Plus+ oferuje większość stacji przez satelity Astra 19,2°E, ale tylko w standardowej rozdzielczości, a niektórych kanałów (np. FDF) nie ma w ofercie.

Inne kanały z naziemnej telewizji również będą stopniowo wprowadzane w jakości HD, choć konkretne terminy także nie są znane. Abonenci również nie mogą liczyć na kanał La 1 UHD, który niedawno pojawił się bezpłatnie w ogólnokrajowej telewizji naziemnej.

Źródło: blogspot.com  parabola.cz  xatakahome.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...