reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Metalkas 2. Ekstraliga w Canal+ do 2027 roku

dodano: 2024-03-04 14:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ekstraliga.pl/satkurier.pl

Metalkas 2. Ekstraliga Canal+ online ekstraliga.pl CANAL+ przedłużył prawa do transmisji Metalkas 2. Ekstraligi na lata 2025-2027. Oznacza to, że również w kolejnych sezonach kibice będą mogli śledzić poczynania żużlowców Metalkas 2. Ekstraligi (dawniej pod nazwą 1. Liga Żużlowa) na sportowych kanałach CANAL+ i w serwisie CANAL+ online. W lidze startować będzie 8 drużyn.

ekstraliga.pl
Metalkas 2. Ekstraliga Canal+ online ekstraliga.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sezonie 2024 mecze Metalkas 2. Ekstraligi odbywać będą się w soboty i niedziele. Od sezonu 2025 w czwartki i niedziele.

Przypomnijmy, że od listopada 2023 roku spółka Ekstraliga Żużlowa przejęła zarządzanie rozgrywkami drugiej polskiej żużlowej ligi zawodowej, która nazywa się teraz Metalkas 2. Ekstraliga. W sezonie 2024 obowiązuje w niej po raz ostatni system ligowy, w którym rozgrywanych jest ogółem 69 meczów: w systemie „każdy z każdym” w części zasadniczej oraz play-off z udziałem 6 najlepszych drużyn. Awans do PGE Ekstraligi 2025 uzyska wyłącznie zwycięzca rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi nadchodzącego sezonu. Nie będą rozgrywane mecze barażowe.

Z kolei od sezonu 2025 w PGE Ekstralidze i Metalkas 2. Ekstralidze będzie miała miejsce reforma systemu rozgrywek, odbędzie się łącznie 140 meczów w obu klasach rozgrywkowych. Dla Metalkas 2. Ekstraligi oznacza to 56 meczów w systemie „każdy z każdym” – mecz i rewanż oraz nowe rozwiązanie dotyczące rundy play-off i play-down (po części zasadniczej rozgrywki zostaną podzielone na grupy 1-4 i 5-8, a jedyna różnica pomiędzy PGE Ekstraligą a Metalkas 2. Ekstraligą będzie polegała na braku meczu o trzecie miejsce w Metalkas 2. Ekstralidze). W PGE Ekstralidze i Metalkas 2. Ekstralidze wprowadzone zostaną od 2025 roku mecze barażowe pomiędzy drugą drużyną Metalkas 2. Ekstraligi i siódmą drużyną PGE Ekstraligi.

Rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi w sezonie 2024 rozpoczną się 13 i 14 kwietnia. W inauguracyjnych meczach, które zostaną rozegrane w sobotę, 13 kwietnia pojadą: INVEST HOUSE PLUS PSŻ Poznań – INNPRO ROW Rybnik oraz TEXOM STAL Rzeszów – H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź. Z kolei w niedzielę, 14 kwietnia zaplanowano mecze: ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk – CELLFAST WILKI Krosno i ABRAMCZYK POLONIA Bydgoszcz – ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski. Co najmniej dwa mecze w każdej rundzie rozgrywek sezonu 2024 pokazywane będą na sportowych kanałach CANAL+ i w serwisie CANAL+ online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...