reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Formuła 1 z transmisją dla dzieci

dodano: 2024-03-08 14:31 | aktualizacja: 2024-03-08 15:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay/satkurier.pl

F1 Kids Rodzice, którzy chcieliby zarazić swoje pociechy pasją do Formuły 1, będą mieli ku temu świetną okazję. Viaplay udostępni podczas GP Arabii Saudyjskiej alternatywny strumień F1 Kids z komentarzem z języku polskim, specjalnie przygotowanymi grafikami w stylu kreskówkowym oraz wyjaśnieniami dotyczącymi technikaliów ze świata F1.

Formuła 1
F1 Kids Formuła 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
F1 Kids w Viaplay po raz pierwszy w języku polskim

Wyścigi FIA Formula One World Championship® cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, niezależnie od wieku fanów. To sport, w którym równie ważne, co umiejętności kierowców, są także technikalia związane z bolidami F1, a te czasem mogą być niełatwe do zrozumienia dla najmłodszych pasjonatów motorsportu. Rozwiązaniem jest format F1 Kids.

F1 Kids to innowacyjny format transmisji wyścigów FIA Formula One World Championship®, kierowany do najmłodszych fanów F1. W ramach F1 Kids widzowie Viaplay otrzymują dostęp do alternatywnego komentarza z wyścigu Formuły 1 na żywo, wraz ze specjalnie przygotowanymi grafikami w stylu kreskówkowym, efektami dźwiękowymi, animacjami 3D i sporą dozą ciekawostek ze świata najszybszej serii wyścigowej świata.
 
F1 Kids, źródło: Formuła 1
F1 Kids, źródło: Formuła 1
F1 Kids, źródło: Formuła 1
F1 Kids, źródło: Formuła 1
F1 Kids, źródło: Formuła 1
F1 Kids, źródło: Formuła 1
F1 Kids, źródło: Formuła 1
F1 Kids, źródło: Formuła 1

Format F1 Kids nie jest nowością – wprowadzono go już w sezonie 2023 (w języku angielskim), ale tym razem transmisja zostanie wzbogacona o komentarz w języku polskim. O odpowiednie dostosowanie języka opisu wydarzeń na torze Jeddah do potrzeb najmłodszych fanów zadbają Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński, członkowie zespołu komentatorskiego F1 Viaplay i jednocześnie autorzy serwisu Parc Fermé – podcastu w pełni poświęconego wyścigom F1.
 

– Jesteśmy podekscytowani faktem, że jako pierwsi w Polsce będziemy współkomentować wyścig główny Formuły 1 w formacie F1 Kids. Pokażemy tym razem dość odmienne podejście do komentowania od tego, do którego mogliśmy przyzwyczaić widzów Viaplay – mówi Bartosz Budnik.

– Mocniej skupimy się na emocjach. Jednocześnie postaramy się mówić nieco mniej technicznym językiem, a w zamian dodamy od siebie pokaźną liczbę ciekawostek. Myślę, że nawet dla znawcy Formuły 1 to nowe podejście do komentowania może okazać się interesujące. Ponadto na ekranie będą się pojawiać specjalne grafiki, animacje 3D, efekty dźwiękowe i ciekawostki, których nie zobaczymy podczas zwykłej transmisji z wyścigu – dodaje Bartosz Pokrzywiński.

7 wyścigów sezonu F1 2024 w formacie F1 Kids

W sezonie 2023 młodzi widzowie Viaplay w Polsce mieli możliwość obejrzenia 3 transmisji w formacie F1 Kids w języku angielskim. W rozpoczynającym się sezonie Formuły 1 aż 7 wyścigów zostanie udostępnionych w wersji F1 Kids, każdy z komentarzem w języku polskim, alternatywnym wobec głównego komentarza. Będą to:
  • Grand Prix Arabii Saudyjskiej (9 marca),
  • Grand Prix Monako (26 maja),
  • Grand Prix Wielkiej Brytanii (7 lipca),
  • Grand Prix Holandii (25 sierpnia),
  • Grand Prix Singapuru (22 września),
  • Grand Prix Brazylii (3 listopada),
  • Grand Prix Abu Zabi (8 grudnia).

Transmisja wyścigu głównego Grand Prix Arabii Saudyjskiej w formacie F1 Kids odbędzie się w sobotę, 9 marca, od godz. 18:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...