reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Svoboda Satellite: 25 kanałów na Hot Birdzie?

dodano: 2024-03-10 10:19
autor: RO | źródło: RSF/DF

satelity 5 marca br. Reporterzy bez Granic (RSF) oficjalnie uruchomili pakiet satelitarny Svoboda. Pionierska inicjatywa połączyła już 9 rosyjskojęzycznych kanałów telewizyjnych i radiowych na popularnym satelicie Eutelsat Hot Bird 13°E. W planach jest rozszerzenie oferty Svoboda Satellite do 25 kanałów telewizyjnych i radiowych na żywo.

RSF
Svoboda RSF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Svoboda Satellite dociera do zachodniej części Rosji, a także Ukrainy, Białorusi i państw bałtyckich za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E) w trybie nieszyfrowanym (FTA). Platforma korzysta z tp. 122 o częstotliwości 10,949 GHz, pol. V (DVB-S2). Obecnie nadaje 6 kanałów HD FTA i 3 stacje radiowe, łącząc niezależne rosyjskie media na uchodźstwie i kanały międzynarodowe nadające w języku rosyjskim.

Pakiet ma się rozszerzyć do 25 kanałów telewizyjnych i radiowych, które będą dostępne dla 61 mln gospodarstw domowych w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Potencjalnie w zasięgu odbioru znajduje się 4,5 mln domów w Rosji i 800 tys. domów na ukraińskich terytoriach zajętych przez Rosję. Pakiet nadawany jest przez francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat.

Oferowane są kanały YouTube od rosyjskich mediów emigranckich, takie jak Echo, IStories, Holod Media, Novaya Gazeta Europe czy białoruska rozgłośnia radiowa Euroradio. Nadaje również kanał OstWest TV z Niemiec oraz youtube'owy kanał ukraińskiego dziennikarza Dmitrija Gordona. W nadchodzących miesiącach do projektu Reporterzy bez Granic (RSF) mają się przyłączyć kolejni nadawcy.

Platforma Svoboda Satellite jest wynikiem pracy Komitetu Denisa Diderota, który od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę zabiegał o zaprzestanie transmisji rosyjskich kanałów telewizyjnych przez operatora satelitarnego Eutelsat. Głównym celem Komitetu jest przyczynienie się do przywrócenia swobodnego przepływu informacji, bez propagandy wojennej, między Europą a Rosją w celu udzielenia wsparcia ukraińskim, rosyjskim i białoruskim społeczeństwom obywatelskim.

Parametry techniczne pakietu Svoboda Satellite:
Eutelsat Hot Bird 13G (13°E)
tp. 122 (10,949 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK)
Kodowanie: brak (FTA)

Źródło: rsf.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...