reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pakiet Vivacom wraca na Hot Birda

dodano: 2024-03-19 00:06
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Vivacom antena Vivacom nie kończy testów i wraca na satelitę Eutelsat Hot Bird 13G (13°E) po kilkudniowej przerwie. Operator bułgarskiej platformy od 1 marca br. korzysta z 5 transponderów w górnym zakresie pasma 12,6 - 12,7 GHz, dystrybuując ofertę znaną z satelity Intelsat 38 (45°E).

Vivacom TV
Vivacom TV bulgaria platforma 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe pojemności na popularnym systemie satelitarnym Eutelsat Hot Bird 13°E były puste i nie przekazywały żadnych usług, jednak sytuacja zmieniła się 18 marca, kiedy powrócono do transmisji wszystkich paczek.

Co ciekawe, kanały zostały inaczej rozmieszczone na transponderach, dlatego konieczne jest ponowne wyszukiwanie, zwłaszcza na częstotliwościach 12,635V i 12,654H. Z pierwszej są nadawane nieszyfrowane kanały City TV, BNT4, PPTV i France 24, a z drugiej - Tiankov Folk, Folklor TV, Evrokom i E-Kids. W sumie Vivacom transmituje ponad 200 kanałów TV, stacji radiowych i serwisów z danymi.

Podczas testów od 1 marca br. można zauważyć wahania sygnału na poszczególnych multipleksach. Trwają testy, podczas których sprawdzane są możliwości odbioru w Bułgarii. Od ich wyników będzie zależeć ewentualna migracja platformy Vivacom, która obecnie nadaje z satelity Intelsat 38 (45°E). Na rozstrzygnięcie trzeba czekać do oficjalnego komunikatu ze strony Eutelsat lub United Group, właściciela platformy Vivacom.

Sprawdź parametry techniczne testów Vivacom z satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E).

Grupa United Group pozostaje ważnym partnerem dla francuskiego operatora Eutelsat. Firma wynajmuje pojemności do dystrybucji m.in. greckiej platformy Nova na satelicie Eutelsat Hot Bird 13F (13°E) czy Total TV z Eutelsat 16A (16°E). Eutelsat razem z Vivacom uruchomili też stację uplink dla OneWeb w Starej Zagorze w Bułgarii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...