reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Dzień Disneya w Polsacie - bajki i koncert

dodano: 2024-03-27 11:16
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Telewizja Polsat

Lód w lecie z filmu Kraina lodu w wykonaniu Andrzeja Kozłowskiego AKPA Polsat W Poniedziałek Wielkanocny widzowie Polsatu będą mogli przenieść się w świat filmów i muzyki wytwórni Disneya. Zobaczą takie hity, jak: „Zaplątani”, „Aladyn”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Zwierzogród” oraz premierowo „Nasze magiczne Encanto”. Zwieńczeniem dnia będzie muzyczne widowisko „Disney. Koncert spełnionych życzeń”.

Roxie Węgiel, fot. AKPA
Ze snem budzą się marzenia z filmu Kopciuszek Roxie Węgiel AKPA Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Bajki Disneya w Wielki Poniedziałek w Polsacie

Zaplątani (godz. 6:50) – animowany musical inspirowany baśnią braci Grimm. Najbardziej poszukiwany (a jednocześnie najbardziej czarujący) bandyta w całym królestwie, Flynn Rajtar (w polskiej wersji językowej Maciej Stuhr), szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie – ku swemu zdumieniu – spotyka Roszpunkę (Julia Kamińska), bystrą nastolatkę obdarzoną niezwykłą mocą w postaci długich na dwadzieścia metrów, magicznych złotych włosów! Niebawem ten zaskakujący duet wyruszy w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i komiczne perypetie… W filmie usłyszymy nominowaną do Oscara piosenkę („I See the Light” / „Kiedy jesteś tu”).

Aladyn (godz. 9:15) – Zapierająca dech w piersiach aktorska adaptacja klasycznej animacji to ekscytująca opowieść o uroczym złodziejaszku Aladynie, dzielnej księżniczce Dżasminie oraz Dżinie, od którego może zależeć przyszłość ich obojga. W filmie, w reżyserii Guya Ritchiego, zobaczymy całą plejadę gwiazd, w tym Willa Smitha w roli niesamowitego Dżina, Menę Massouda jako nieustraszonego Aladyna i Naomi Scott w roli pięknej i odważnej księżniczki Agrabahu – Dżasminy.

Vaiana: Skarb oceanu (godz. 11:50) – Walt Disney Animation Studios przedstawia pełną przygód historię o nieustraszonej nastolatce, która chcąc dopełnić dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć zagubioną wyspę. Po drodze Vaiana (Weronika Bochat) spotyka niegdyś potężnego pół-boga imieniem Maui (Igor Kwiatkowski) i oboje rozpoczynają wspólną żeglugę pełną przezabawnych przygód i spotkań z ogromnymi potworami morskimi i bezlitosnymi przeciwnościami losu. W czasie swej podróży Vaiana odkrywa jedną rzecz, której zawsze poszukiwała – swoje Ja.

Zwierzogród (godz. 14:10) – jeden z największych hitów kinowych wszech czasów oraz nominowany do Oscara animacja Disneya z 2017 roku w kategorii: Najlepszy długometrażowy film animowany i nagrodzona Złotym Globem 2017 jako najlepszy film animowany. „Zwierzogród” to współczesna metropolia, ale nie można pomylić jej z żadnym innym miastem, a zamieszkują ją wyłącznie zwierzęta. Tutaj nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tu zostać, kimkolwiek chcesz.

Nasze magiczne Encanto (godz. 16:35) – premiera w Polsacie! „Nasze magiczne Encanto” przedstawia historię niezwykłej rodziny Madrigal, która mieszka w kolumbijskich górach w magicznym domu w cudownym miejscu zwanym Encanto. Magia Encanto spływa na każde dziecko w rodzinie, obdarzając je unikalnym darem: od niezwykłej siły po moc uzdrawiania. Każde dziecko poza jednym – Mirabel. Gdy odkrywa, że magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel decyduje jako jedyny „zwykły” członek rodziny Madrigal, że to ona może być jej ostatnią nadzieją.
 

Disney. Koncert spełnionych życzeń

Disney. Koncert spełnionych życzeń (godz. 20:00) – Zwieńczeniem tego dnia będzie wyjątkowy koncert, w którym największe filmowe przeboje wykonają między innymi: Sara James, Edyta Górniak, Roxie Węgiel, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny czy Oskar Cyms, a towarzyszyć im będzie Grott Orkiestra. Widzowie usłyszą najpiękniejsze utwory z takich filmów jak „Kopciuszek”, „Mała syrenka”, „Kraina lodu”, „Zaplątani”, „Król Lew” i najnowszej produkcji Walt Disney Animation Studios – „Życzenie”.

Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Zdrójkowski. Ale to niejedyne atrakcje jakie czekają widzów tego wieczoru. Specjalnie na Koncert spełnionych życzeń do Warszawy przyjechały dwie uwielbiane postacie z filmów Disneya. Bałwanek Olaf z „Krainy lodu” i sam Kaczor Donald, który wraz z publicznością zgromadzoną w Teatrze Polskim i przed telewizorami będzie hucznie świętował 90-lecie swojego debiutu filmowego.

Aby jak najwierniej oddać baśniową atmosferę świata Disneya, ekipa Polsatu pojechała do Disneyland Paris, skąd Adam Zdrójkowski będzie łączył się z widzami.
 

– Już po raz drugi Polsat organizuje koncert przebojów z filmów Disneya. Poprzedni, z okazji 100-lecia wytwórni, który emitowaliśmy rok temu, był wielkim sukcesem, czemu trudno się dziwić. Ogrom wzruszeń i radości, jakie przyniosły Widzom w każdym wieku te piosenki, niesamowite, pełne emocji wykonania, bajeczna scenografia, oryginalne postaci, które towarzyszyły artystom – wszystko to sprawiło, że zapragnęliśmy jeszcze raz zabrać Widzów do świata baśni i spełnić ich życzenia. Jestem pewna, że dadzą się porwać w tę podróż – mówi członkini rady nadzorczej Polsatu, Nina Terentiew.


Na „Koncert spełnionych życzeń” złożą się utwory:
 • „Miłość stanęła w drzwiach” z filmu „Kraina lodu” w wykonaniu Roxie Węgiel i Macieja Musiałowskiego;
 • „Chcieć znaczy móc” z filmu „Nasze Magiczne Encanto” w wykonaniu Natalii Piotrowskiej i Ady Szczepaniak;
 • „Strasznie już być tym królem chcę” z filmu „Król lew” w wykonaniu Oskara Cymsa;
 • „Życzenie” z filmu „Życzenie” w wykonaniu chóru „Sound'n'Grace”;
 • „Naprawdę chcę” z filmu „Mała syrenka” w wykonaniu Sary James;
 • „Marzenie mam” z filmu „Zaplątani” w wykonaniu Andrzeja Kozłowskiego;
 • „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu” i „Chcę uwierzyć snom” z filmu „Kraina lodu 2” w wykonaniu Kasi Łaski;
 • „Milion gwiazd na niebie lśni” z filmu „Pinokio” w wykonaniu Kuby Badacha;
 • „Ze snem budzą się marzenia” z filmu „Kopciuszek” w wykonaniu Roxie Węgiel;
 • „Lustro” z filmu „Mulan” w wykonaniu Edyty Górniak;
 • „Błyszczeć” z filmu „Vaiana – Skarb Oceanu” w wykonaniu Piotra Gąsowskiego;
 • „Lód w lecie” z filmu „Kraina lodu” w wykonaniu Andrzeja Kozłowskiego;
 • „Krąg życia” z filmu „Król lew” w wykonaniu Kuby Badacha;
 • „Na drodze tej” z filmu „Vaiana – Skarb Oceanu” w wykonaniu Kamila Bednarka;
 • „Un Poco Loco” z filmu „Coco” w wykonaniu Oskara Cymsa;
 • „Takich dwóch jak jeden ja” z filmu „Aladyn” w wykonaniu Kamila Bednarka;
 • „Obcy jak ja” z filmu „Tarzan” w wykonaniu Andrzeja Piasecznego;
 • „Pod łapą cały świat” z filmu „Księga Dżungli” w wykonaniu zespołu Kwiat Jabłoni;
 • „Prawie udało się” z filmu „Księżniczka i żaba” w wykonaniu Sary James;
 • „Droga mi nie straszna” z filmu „Herkules” w wykonaniu Macieja Musiałowskiego;
 • „Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król lew” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...