reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy kanał z Ukrainy dla zajętych terytoriów?

dodano: 2024-04-02 11:10
autor: RO | źródło: detector.media

DIM TV Ukrinform, państwowa agencja prasowa Ukrainy, ogłosiła potrzebę uruchomienia nowego kanału telewizyjnego dla Ukraińców za granicą. Poinformował o tym Ołeksij Macuka na ogólnokrajowym forum „Reintegracja kulturalna i informacyjna terytoriów okupowanych”.

kanaldim.tv
DIM TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
– Musi istnieć kanał telewizyjny w języku dla terytoriów okupowanych. Niestety, dziś kanał telewizyjny „Dom” nie mówi na pełnych obrotach o terytoriach okupowanych, których jest coraz więcej – powiedział dyrektor generalny Ukrinform, Ołeksij Macuka.

Potrzeba powstania takiego kanału wynika z faktu, że państwo nie przeznacza środków na nadawanie programów w języku rosyjskim na terytoriach okupowanych. Z myślą o takiej emisji w marcu 2020 r. wystartował kanał DOM TV (DIM TV), ale dzisiaj nie jest to już typowo rosyjskojęzyczny projekt dla mieszkańców zajętych terenów, ale całkowicie ukraińskojęzyczne „narzędzie komunikacji” z imigrantami i uchodźcami za granicą.

Nadrzędnym zadaniem postawionym przed DIM TV było wprowadzenie dobrego nastroju wśród mieszkańców Donbasu i Krymu. Kanał zaczął tworzyć obiektywne wiadomości, obalać mity i narracje rosyjskiej propagandy. Natomiast treści rozrywkowe głównych grup medialnych w Ukrainie przyciągały widzów i zachęcały do oglądania wiadomości. Jednocześnie nie było wiadomo, czy widownia docelowa mogła odbierać sygnał naziemny DIM TV. Strefa niezawodnego odbioru sygnału ledwo sięgała do okupowanego Ługańska, a mieszkańcy Doniecka musieli fizycznie przekierować anteny w stronę wolnego terytorium Ukrainy.

Stopniowo uwaga DIM TV przesuwała się z terytoriów okupowanych na regiony kontrolowane przez Ukrainę. Kanał rozpoczął ogólnoukraińską kampanię reklamową, a następnie zaczął wchodzić do sieci dostawców w całym kraju.

Od 1.02.2024 r. kanał DIM TV można odbierać w całej Europie z satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...