reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy kanał z Ukrainy dla zajętych terytoriów?

dodano: 2024-04-02 11:10
autor: RO | źródło: detector.media

DIM TV Ukrinform, państwowa agencja prasowa Ukrainy, ogłosiła potrzebę uruchomienia nowego kanału telewizyjnego dla Ukraińców za granicą. Poinformował o tym Ołeksij Macuka na ogólnokrajowym forum „Reintegracja kulturalna i informacyjna terytoriów okupowanych”.

kanaldim.tv
DIM TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
– Musi istnieć kanał telewizyjny w języku dla terytoriów okupowanych. Niestety, dziś kanał telewizyjny „Dom” nie mówi na pełnych obrotach o terytoriach okupowanych, których jest coraz więcej – powiedział dyrektor generalny Ukrinform, Ołeksij Macuka.

Potrzeba powstania takiego kanału wynika z faktu, że państwo nie przeznacza środków na nadawanie programów w języku rosyjskim na terytoriach okupowanych. Z myślą o takiej emisji w marcu 2020 r. wystartował kanał DOM TV (DIM TV), ale dzisiaj nie jest to już typowo rosyjskojęzyczny projekt dla mieszkańców zajętych terenów, ale całkowicie ukraińskojęzyczne „narzędzie komunikacji” z imigrantami i uchodźcami za granicą.

Nadrzędnym zadaniem postawionym przed DIM TV było wprowadzenie dobrego nastroju wśród mieszkańców Donbasu i Krymu. Kanał zaczął tworzyć obiektywne wiadomości, obalać mity i narracje rosyjskiej propagandy. Natomiast treści rozrywkowe głównych grup medialnych w Ukrainie przyciągały widzów i zachęcały do oglądania wiadomości. Jednocześnie nie było wiadomo, czy widownia docelowa mogła odbierać sygnał naziemny DIM TV. Strefa niezawodnego odbioru sygnału ledwo sięgała do okupowanego Ługańska, a mieszkańcy Doniecka musieli fizycznie przekierować anteny w stronę wolnego terytorium Ukrainy.

Stopniowo uwaga DIM TV przesuwała się z terytoriów okupowanych na regiony kontrolowane przez Ukrainę. Kanał rozpoczął ogólnoukraińską kampanię reklamową, a następnie zaczął wchodzić do sieci dostawców w całym kraju.

Od 1.02.2024 r. kanał DIM TV można odbierać w całej Europie z satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...