reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rhein-Main TV ma nowego inwestora

dodano: 2024-04-13 21:24
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

rheinmaintv-logo-360px.jpg Mający siedzibę w Hesji nadawca Rhein-Main TV może wyjść na prostą. Niemiecki nadawca regionalny, który ogłosił upadłość w styczniu br., ma nowego właściciela. Z powodu zmniejszonych przychodów z reklam i wysokich kosztów dystrybucji satelitarnej, musiał zawiesić trwającą 20 lat niekodowaną transmisję z Astry 19,2°E.

satkurier.pl
rheinmain tv ze studia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spadające przychody z reklam i brak funduszy rządowych pogłębiły problem. Pomimo zagrożenia bankructwem, stacja Rhein-Main TV liczyła na wsparcie, np. przez dofinansowanie rządowe lub nowych inwestorów.

Teraz nowy właściciel wraz z rheinmain Media GmbH zapewnią kontynuację projektu regionalnej telewizji Rhein-Main TV. Na razie trwają różne restrukturyzacje. W ten sposób nadawca zostaje uratowany, a sprawa upadłości zostaje oddalona.

Spółki rheinmain Media GmbH nie należy mylić z RheinMainMedia GmbH. Ta druga współpracuje m.in. z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) i Frankfurter Presse. Pierwsza spółka została na nowo założona przez przedsiębiorcę Ilkema Sahin i miała na celu przejęcie Rhein-Main-TV.  Sahin to producent filmowy, który nadal widzi duży potencjał rynkowy w heskiej stacji telewizyjnej. Jednak podobieństwo nazwy jego nowo powstałej firmy do wspomnianej RheinMainMedia GmbH może prowadzić do problemów. Według raportu FAZ, ci drudzy przynajmniej poszukują "rozwiązania akceptowalnego dla obu stron".


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...