reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiera serialu dokumentalnego „Przeklęty II"

dodano: 2024-04-11 18:14 | aktualizacja: 2024-04-14 21:32
autor: Jan Borejko | źródło: Warner Bros. Discovery

HBO Max Przeklęty 2 serial 360px „Przeklęty II” - to nowa, 6-odcinkowa kontynuacja przełomowego, nagrodzonego statuetką Emmy® serialu dokumentalnego Andrew Jareckiego. Nowe odcinki będą miały swoją premierę co tydzień w HBO i na platformie HBO Max. Kiedy premiera serialu dokumentalnego „Przeklęty II” ?

HBO
HBO Max Przeklęty 2 serial 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Premiera serialu dokumentalnego "Przeklęty II" już 22 kwietnia

„Przeklęty II” to 6-odcinkowa kontynuacja przełomowego, nagrodzonego statuetką Emmy® serialu dokumentalnego „Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta” Andrew Jareckiego, który zadebiutował na antenie HBO w 2015 roku. W części drugiej twórcy kontynuują swoje śledztwo na przestrzeni kolejnych 8 lat. Odkrywają ukryte materiały, rozmowy Dursta z więzienia, a także wywiady ze świadkami, którzy dopiero teraz odważyli się mówić.

Na kilka godzin przed premierą ostatniego odcinka Durst został aresztowany w Los Angeles za morderstwo swojej długoletniej przyjaciółki Susan Berman. „Przeklęty II" skrupulatnie opisuje śledztwo trwające przez następne 8 lat, podczas których Durst oczekiwał i uczestniczył w procesie, odkrywając nowe informacje i śledząc rozwój sprawy przedstawianej przez prokuratora.

Serial wyciąga na światło dzienne materiały, w tym wywiady ze współpracownikami Dursta, którzy nigdy wcześniej się nie ujawniali, rozmowy telefoniczne do przyjaciół, rodziny i prawników wykonywane z więzienia oraz nagrania wideo z przesłuchań, które odbyły się po jego aresztowaniu. W serialu znajdują się także szczere wywiady z obrońcami i prokuratorami, a także rozmowy z ławnikami i sędzią procesowym.

Dzięki dostępowi do kluczowych uczestników procesu, precyzji i przejrzystości „Przeklęty II" odkrywa świat zabójcy, któremu udało się uniknąć sprawiedliwości przez ponad trzydzieści lat.

Bohaterowie:
  • zastępcy prokuratorów okręgowych Los Angeles - John Lewin i Habib Balian;
  • zespół obrońców Dursta pod przewodnictwem Dicka DeGuerina, który pomógł uniewinnić go w procesie o morderstwo w Galveston w 2003 r. prawnik David Chesnoff;
  • dziennikarze - Charles Bagli, który opisywał sprawę Dursta dla „New York Times”, Lisa DiPaulo, która relacjonowała morderstwo Susan Berman dla „New York Magazine”;
  • sędzia Susan Criss, która przewodniczyła procesowi o morderstwo w Galveston;
  • sędzia Mark Windham, który przewodniczył procesowi w sprawie o morderstwo Susan Berman;
  • członkowie ławy przysięgłych, przyjaciele i współpracownicy Dursta oraz jego ofiar - Susan Berman i pierwszej żony Kathie Durst.

Odcinek 7.: “Why Are You Still Here?”

Gdy, na początku 2015 roku zostaje wyemitowany pierwszy sezon serialu HBO „Przeklęty”, a na światło dzienne wychodzą obciążające dowody, Robert Durst – potomek jednej z najpotężniejszych nowojorskich rodzin zajmujących się nieruchomościami – ucieka. Zostaje schwytany w Nowym Orleanie i oskarżony o morderstwo swojej najlepszej przyjaciółki, Susan Berman, którego miał się dopuścić w 2000 roku. Z pomocą swojej drugiej żony, Debrah Charatan, Durst tworzy zespół obrońców, w skład którego wchodzi prawnik, który wcześniej doprowadził do uniewinnienia go w procesie o morderstwo sąsiada z Galveston w Teksasie w 2003 roku.

Odcinek 8.: “Friendships Die Hard”

Durst kontaktuje się z byłymi przyjaciółmi i współpracownikami z więzienia, w tym z Nickiem Chavinem i Susie Giordano. Nick początkowo stara się nie angażować w sprawę, ale jego żona Terry kontaktuje się z prokuratorem w Los Angeles, aby poinformować, że jej mąż wie więcej niż mówi. Wtedy Nick decyduje się na współpracę.

Odcinek 9.: “Saving My Tears Until It’s Official”

Durst pojawia się w sądzie w Los Angeles w 2020 roku na rozprawie w sprawie morderstwa Susan Berman. Sąd poznaje szczegóły zniknięcia jego pierwszej żony Kathie w 1982 r., a prokuratorzy twierdzą, że Berman pomogła Durstowi zatuszować zbrodnię. Zeznaje również przyjaciel Boba, Nick Chavin.

Odcinek 10.: “The Unluckiest Man In The World”

Wieloletni prawnik, powiernik i przyjaciel Dursta, Stewart Altman, zostaje oskarżony przez prokuratora Lewina o unikanie zeznań. Jego żona Emily zdaje się bardziej przejęta sytuacją i ujawnia więcej szczegółów. Durst decyduje się zeznawać, co jest dość nietypowe w przypadku oskarżonego w procesie o morderstwo.
 

Twórcy:
HBO Documentary Films przedstawia „Przeklęty II”, produkcji Hit The Ground Running. Reżyser: Andrew Jarecki; producenci wykonawczy: Zac Stuart-Pontier, Andrew Jarecki, Kyle Martin; producenci: Charlotte Kaufman i Sam Neave; koproducenci: Richard Hankin i Susan Lazarus.

Producenci wykonawczy HBO: Nancy Abraham, Lisa Heller i Sara Rodriguez.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...