reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Pierwsza Komunia - między luksusem a tradycją"

dodano: 2024-05-07 17:27
autor: Artur Kwiecień | źródło: ARTE.TV

arte tv pierwsza komunia 360px Pierwsza Komunia jest w Polsce bardzo ważnym świętem. To inicjacja młodych katolików i katoliczek, którzy po raz pierwszy przystępują do sakramentu Eucharystii i jednocześnie pretekst do wyprawienia wystawnej imprezy. Pomimo inflacji, Pierwsza Komunia w wielu rodzinach obchodzona jest z niemal równą pompą, co ślub.

ARTE.TV
arte tv pierwsza komunia 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Pierwsza Komunia

Ale są też tacy, którzy świętują skromniej.

W niewielkiej miejscowości w województwie Świętokrzyskim rodzina Wiktora przygotowuje dosyć tradycyjną uroczystość. Na stole będzie mięso i wódka, a gości zabawi akordeonista. W Łodzi rodzina Wiktorii zupełnie inaczej podchodzi do tematu. Na Pierwszą Komunię wynajęto tu prawdziwy zamek z baśni. Gości czeka czterodaniowe menu, fajerwerki na stole i animatorka opiekująca się dziećmi. Presja społeczna, by tego dnia dobrze wyglądać i dać dowód swojego statusu, jest ogromna.

Bardzo wiele rodzin popada w długi, bo koszty takiej imprezy często sięgają kilkukrotności miesięcznych dochodów przeciętnego Polaka. Niektórzy księża obawiają się, że taka oprawa imprezy może odwracać uwagę od tego, co naprawdę ważne w tym dniu.

ARTE.tv zaprasza na dokument z lektorem.

Reportaż jest dostępny pod linkiem: Re: Pierwsza komunia - Między luksusem a tradycją - Obejrzyj cały dokument | ARTE po polskuMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...