reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cyfrowy Polsat zwiększył udziały w BCAST

dodano: 2024-05-22 17:33 | aktualizacja: 2024-05-23 13:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

BCAST Cyfrowy Polsat z Grupy Polsat Plus nabył 14 marca br. dodatkowych 10% udziałów spółki BCAST. W wyniku sfinalizowania transakcji Cyfrowy Polsat S.A. posiada 80,01% udziałów w BCAST Sp. z o.o. Czym zajmuje się spółka BCAST?

BCAST


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Cyfrowy Polsat ma już 80% udziałów w BCAST

- Zwiększyliśmy udziały w BCAST. W tej chwili mamy 80% udziałów w tej spółce. Jeśli chodzi o cenę, nie była ona istotna z punktu widzenia naszej Grupy - powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej Katarzyna Ostap-Tomann, członek zarządu ds. finansowych Cyfrowego Polsatu i wiceprezes ds. finansowych Polkomtelu, Grupa Polsat Plus.

BCAST to alternatywny wobec spółki Emitel operator radiodyfuzyjny w Polsce, zajmujący się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych. Usługi BCAST są świadczone w oparciu o własną i współdzieloną infrastrukturę oraz z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

BCAST prowadzi m.in. emisje radiowe DAB+ w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu, a także eksperymentalne emisje telewizyjne w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Przypomnijmy, że Cyfrowy Polsat stał się większościowym udziałowcem BCAST dnia 25 marca 2020 roku, kiedy to nabył 69,13 proc. udziałów w spółce. Wartość transakcji wyniosła około 7 mln zł. Firma BCAST powstała we wrześniu 2013 roku.

W 2019 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej wprowadził regulacje, które miały przyczynić się do zapewnienia efektywnej współpracy międzyoperatorskiej. Oferta ramowa miała umożliwiać uzyskanie dostępu telekomunikacyjnego do infrastruktury spółki Emitel.
 

- Od lat przyglądamy się temu wszystkiemu. Mamy nadzieję, że tym razem umowa ramowa zacznie realnie funkcjonować. Pozwoli to na konkurencję na tym rynku. Z pewnością realne korzystanie z umowy ramowej daje nowe możliwości rozwoju dla BCAST. To jest fantastyczna spółka, z fantastycznymi ludźmi, z fantastycznymi umiejętnościami i na dodatek jeszcze w tak trudnych warunkach rynkowych bez umowy ramowej funkcjonuje bardzo dobrze, jeśli chodzi o biznes - powiedział Maciej Stec, wiceprezes zarządu ds. strategii Grupy Polsat Plus.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...