reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

PTV w konkursie na MUX 8. Co to za kanał?

dodano: 2024-05-27 12:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TV2/satkurier.pl

PTV Jak już informowaliśmy, węgierska grupa medialna TV2 złożyła wniosek w konkursie na MUX 8 telewizji naziemnej. Co znalazłoby się w ofercie kanału PTV? Kiedy PTV mógłby wystartować?

PTV TV2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

PTV - nowy lifestylowy kanał dla kobiet

Jeśli TV2 z Budapesztu wygra konkurs na MUX 8 telewizji naziemnej, ogłoszony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, ta węgierska grupa medialna uruchomi w Polsce jesienią 2024 roku kanał rozrywkowo-lifestylowy przeznaczony głównie dla kobiet - PTV.

Kanał PTV nadawałby 24 godziny na dobę programy rozrywkowe, fabularne, talk show i magazyny produkowane głównie w Polsce. PTV byłby 18. kanałem grupy. Pierwsza stacja grupy TV2 została uruchomiona w 1997 roku i obecnie jest jednym z najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych na Węgrzech.

17 maja br. TV2 zgłosiła do Urzędu Patentowego RP wniosek o rejestrację znaku słowno-graficznego PTV.

Po inwestycji w Planet TV Slovenia w 2020 roku, firma przygotowuje się do wejścia na kolejny rynek w Europie Środkowo-Wschodniej - do Polski. TV2 Media zatrudnia około 400 stałych pracowników w regionie i planuje stworzyć dodatkowe miejsca pracy w naszym kraju.
 

- Monitorujemy polski rynek od dawna i jesteśmy podekscytowani możliwością inwestowania w tym wspaniałym kraju. Wierzymy, że nowy kanał rozrywkowy będzie rozsądną alternatywą na i tak już konkurencyjnym rynku - mówi Pavel Stantchev, prezes TV2 Media Group.

TV2 Media Group

Grupa TV2 od początku działalności produkuje i emituje programy telewizyjne doceniane przez miliony widzów na Węgrzech i na arenie międzynarodowej. Kanał TV2 rozpoczął nadawanie w 1997 roku. W 2016 roku powstała TV2 Media Group z bogatą ofertą programową i kilkoma kanałami tematycznymi. Obecnie grupa posiada 17 stacji w regonie.

W 2020 roku TV2 przeprowadziło ekspansję na rynek międzynarodowy nabywając 3 kanały telewizyjne od słoweńskiej sieci Planet TV: Planet TV, Planet 2 i Planet EVA. Grupa rozszerzyła swoje zasięgi poza Węgry, emitując programy w sąsiednich państwach i docierając do węgierskojęzycznych widzów na Słowacji, w Rumunii i w Serbii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...