reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jest sprawozdanie KRRiT za 2023

dodano: 2024-05-27 13:41 | aktualizacja: 2024-05-28 11:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KRRiT

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji KRRiT przekazała sprawozdanie za 2023, które trafiły do Prezydenta RP, Marszałków Sejmu i Senatu RP oraz do Prezesa Rady Ministrów, a także do przewodniczących sejmowej i senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Ze sprawozdaniem KRRiT można się zapoznać w Internecie. Prawdopodobnie zostanie ono odrzucone, bo zawiera treści mocno rażące. Co wtedy się stanie?

KRRiT
KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
KRRiT przekazała komunikat:

Realizując zobowiązanie wynikające z art. 12 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji, Krajowa Rada przekazała Prezydentowi RP, Marszałkom Sejmu i Senatu RP oraz Prezesowi Rady Ministrów dokumenty sprawozdawcze z działalności w 2023 roku, w tym Informację o podstawowych problemach radiofonii i telewizji.

Dokumenty sprawozdawcze za 2023 rok zostały również przekazane przewodniczącym sejmowej oraz senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. 

„Sprawozdanie z działalności w 2023 r." zawiera informacje dotyczące sposobu wykonywania przez Krajową Radę ustawowych obowiązków w 2023 roku, w tym m.in. prowadzenia postępowań koncesyjnych, sprawowania kontroli działalności nadawców, podziału opłat abonamentowych, organizowania współpracy międzynarodowej, wydawania rozporządzeń, jako wykonawczych aktów prawnych stosownie do posiadanych upoważnień.

„Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2023 roku” zawiera analizę wybranych zjawisk i procesów zachodzących na rynku mediów audiowizualnych.


Trzeba wyjaśnić, że w przypadku odrzucenia sprawozdania KRRiT przez Sejm RP i Senat RP kadencja wszystkich członków Krajowej Rady wygasa w ciągu 14 dni, liczonych od dnia ostatniej uchwały. Przy czym wygaśnięcie kadencji KRRiT nie następuje, jeżeli nie zostanie potwierdzone przez Prezydenta RP. Jak postąpi Prezydent Andrzej Duda to nie trudno się domyślać, więc zapowiada się kolejny polityczny pat.

Dodać jeszcze należy, że Przewodniczący KRRiT przegrał sprawę sądową z Radiem ZET.

Radio ZET wygrywa z Przewodniczącym KRRiT.

Sąd uchylił karę nałożoną przez Macieja Świrskiego

W poniedziałek 27 maja br. Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił karę nałożoną jednoosobowo przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Za podanie informacji, którą Maciej Świrski arbitralnie uznał za szerzenie dezinformacji, która narusza polską rację stanu, Radio ZET miało zapłacić 476 tys. zł i... zamilknąć. To już druga przegrana Świrskiego w starciu z karanymi niezależnymi nadawcami.

Więcej informacji na stronie Radia ZET.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...