reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kino Polska: Nowy cykl filmowy „Kino Pokoleń”

dodano: 2024-05-29 14:40
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Kino Polska

Kino Polska logo od 3.06.2024 Kino Polska startuje z cyklem „Kino pokoleń”. Od 9 do 30 czerwca, w każdą niedzielę, stacja zabierze widzów w niezwykłą podróż dzięki filmom, które inspirowały, trzymały w napięciu, bawiły i poruszały na przestrzeni lat. Na antenie będzie można obejrzeć wiele tytułów, w tym „Psy”, „Zabij mnie glino” czy „Rozmowy kontrolowane”.

Kadr z filmu „Zabij mnie, glino” / materiały prasowe
Zabij mnie glino materiały prasowe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nowy cykl „Kino pokoleń” w telewizji Kino Polska

Kino Polska, aby połączyć przed ekranami różne generacje, proponuje wyjątkowy cykl „Kino pokoleń”, w którym przypomni wybrane tytuły z lat 80., 90., jak również współczesne produkcje. Cykl powstał z myślą o tych, dla których filmy stanowią nie tylko źródło rozrywki, ale także moment na refleksję i wspomnienia. Na „Kino pokoleń” składają się 4 czerwcowe weekendy, każdy dedykowany innemu okresowi: „Od lat 80. do dziś”, „Lata 80.”, „Lata 90.” i „Kino współczesne”. Kino Polska zaprasza wszystkich na fascynującą podróż przez historię polskiego kina.

Od lat. 80 do dziś

W ramach cyklu „Kino Pokoleń”, jako pierwszy w niedzielę 9 czerwca na kanale Kino Polska pojawi się autorski przegląd filmów pod nazwą „Od lat 80. do dziś”. W podróży przez trzy dekady polskiego kina, niedzielne popołudnie warto zarezerwować na jedną z najpopularniejszych polskich komedii „C.K. Dezerterzy” w reżyserii Janusza Majewskiego i w wybitnej obsadzie aktorskiej. Film ukazuje poczynania żołnierzy w garnizonie w małej węgierskiej miejscowości, gdzie dni upływają na lenistwie, a noce na pijaństwie. Jednak pewnego dnia przybywa do nich nowy zastępca dowódcy, który będzie próbował dotychczasowe przyzwyczajenia żołnierzy wywrócić do góry nogami. Czy uda mu się podporządkować sobie grupę zuchwałych wojskowych? Odpowiedź już 9 czerwca o godzinie 16:40 na kanale Kino Polska.

Z kolei wieczorem, o godz. 20:00, Kino Polska zaprasza na komedię sensacyjną „Fuks”, opowiadającą historię Aleksa - w tej roli Maciej Struhr, który kończy właśnie osiemnaście lat. Swoje urodziny postanawia obchodzić w dość oryginalny sposób, bo podkładając bombę, kradnąc samochód i przyczyniając się do rozbicia dwóch ścigających go radiowozów. Okazuje się, że jest to część jego planu, dzięki któremu chce się zemścić na znanym biznesmenie.

Na zakończenie weekendu, Kino Polska przygotowało prowokacyjny dramat sensacyjny Władysława Pasikowskiego - „Psy”. Franz Maurer (Bogusław Linda) i grupa jego kolegów z SB zostają poddani weryfikacji i przeniesieni do służby w policji. W trakcie jednej z akcji, ginie trzech z nich. Jak się okazuje, gra toczy się o wyższą stawkę niż tylko kradzione samochody...

Filmy w cyklu „Kino pokoleń” - „Od lat 80. do dziś”:
 • „Sprawa się rypła” - niedziela, 9 czerwca, o godz. 12:45
 • „Atrakcyjny pozna Panią” - niedziela, 9 czerwca, o godz. 14:40
 • „C.K. Dezerterzy” - niedziela, 9 czerwca, o godz. 16:40
 • „Fuks” - niedziela, 9 czerwca, o godz. 20:00
 • „Kamper” - niedziela, 9 czerwca, o godz. 21:55
 • „Psy” - niedziela, 9 czerwca, o godz. 23:45

Lata 80.

W niedzielę, 16 czerwca Kino Polska przeniesie widzów w czasie i pokaże szeroki repertuar polskiego kina lat 80., w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z wyborów może być ironizująca komedia, wyśmiewająca życie w wielkim mieście w czasach PRL-u - „Filip z konopi”. Bohaterami filmu są architekt Andrzej Leski (Jerzy Bończak) i jego żona Krystyna (Magdalena Wołłejko) - będąca w zaawansowanej ciąży. Małżeństwo mieszka w ponurym wieżowcu, zasiedlonym przez kilka tysięcy ludzi, gdzie wszystkie mieszkania są podobne do siebie, jednakowo urządzone i z jednakowymi usterkami. Krystyna marzy o zmianie miejsca, jednak Andrzej ma na ten temat inne zdanie. Życie Leskich przyjmuje inny bieg, kiedy na świecie pojawia się ich syn - Filip. Jak narodziny potomka wpłyną na dalsze losy rodziny? Odpowiedź już 16 czerwca o godzinie 14:40 na kanale Kino Polska.

Kolejną propozycją jest „Zabij mnie glino”, film sensacyjny Jacka Bromskiego. W świetnie skonstruowanej sensacyjnej rozgrywce jako protagoniści błyskotliwe kreacje aktorskie stworzyli Bogusław Linda i Piotr Machalica. Groźny przestępca Jerzy Molik (Bogusław Linda) ucieka z konwoju. Szuka zemsty na oficerze milicji, Popczyku (Piotr Machalica), który go aresztował. Molik w ramach odwetu zabija żonę Popczyka, bierze udział w napadzie na ambulans pocztowy i ukrywa się w wynajętym mieszkaniu. Porucznik Popczyk trafia na jego trop i przygotowuje obławę…

Filmy w cyklu „Kino pokoleń” - „Lata 80.”:
 • „Filip z Konopi” - niedziela, 16 czerwca, o godz. 14:40
 • „Wielka majówka” - niedziela, 16 czerwca, o godz. 16:30
 • „Co lubią tygrysy” - niedziela, 16 czerwca, o godz. 18:25
 • „Zamknąć za sobą drzwi” - niedziela, 16 czerwca, o godz. 20:00
 • „Trójkąt bermudzki” - niedziela, 16 czerwca, o godz. 21:50
 • „Zabij mnie glino” - niedziela, 16 czerwca, o godz. 23:50
 • „Anna i wampir” - niedziela, 16 czerwca, o godz. 2:35

Co jeszcze będzie można obejrzeć w Kino Polska?

Kultowe filmy z lat 90., które bawią do dziś, pojawią się na antenie Kino Polska 23 czerwca. Tu również na widzów czekać będzie szereg ciekawych produkcji, w których będzie można przebierać. „Rozmowy kontrolowane”, „Komedia małżeńska” czy ponadczasowy „Sztos”, to tylko kilka z wybranych propozycji.

Z kolei ostatni weekend czerwca dedykowany będzie kinu współczesnemu, do którego zaproszą m.in. Magdalena Różczka w „Rozmowach nocą”, Marta Mazurek i Michalina Olszańska w „Córkach Dancingu” czy Julia Wieniawa w horrorze „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Będzie to idealny moment żeby nadrobić zaległości z wielkiego ekranu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...