reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Apokalipsa: Lądowanie w Normandii” na History Channel

dodano: 2024-06-04 13:07
autor: Jan Borejko | źródło: History Channel

Apokalipsa lądowanie w Normandii 2024 History Channel 360px 6 czerwca 2024 roku mija 80 lat od historycznego lądowania w Normandii. W związku z tym HISTORY Channel wyemituje dwuodcinkowy program poświęcony tym wydarzeniom – „Apokalipsa: Lądowanie w Normandii”.

History Channel
Apokalipsa lądowanie w Normandii History Channel 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Apokalipsa: Lądowanie w Normandii” na HISTORY Channel w 80. rocznicę tych wydarzeń

Wiosna 44: Na południu Anglii w największej tajemnicy kończone są przygotowania do gigantycznej operacji amfibijnej: nadszedł czas, by alianci wyzwolili Francję spod nazistowskiej okupacji. O świcie 6 czerwca tysiące statków wyruszyło w kierunku wybrzeża Normandii w ramach największego desantu w historii. Dwa miesiące później pierwsza francuska armia wylądowała w Prowansji, by okrążyć Niemców.

W dokumencie wykorzystano niepublikowane dotychczas lub niedawno odtajnione materiały, takie jak próba generalna. Widzowie zobaczą, jak przygotowywano się do lądowania w Normandii i będą świadkami treningu z ostrą amunicją, który okazał się tragiczny w skutkach. Podczas tego ćwiczenia zginęło 1000 sojuszników, Brytyjczyków i Amerykanów.

„Apokalipsa: Lądowanie w Normandii” odc. 1 – Wielkie wyzwanie

Wiosna 1944 roku: W swojej kwaterze głównej w południowej Anglii generał Dwight Eisenhower nadzoruje przygotowania do największej operacji amfibijnej w historii. Wykorzystując wyłomy w "Wale Atlantyckim" wzniesionym na życzenie Hitlera, alianci mają nadzieję na ostateczne obalenie Rzeszy. Atak jest przygotowywany skrupulatnie po niepowodzeniu pierwszej próby nalotu na Dieppe w 1942 roku.

Oprócz rygorystycznego szkolenia kluczowe jest utrzymanie wyprawy w tajemnicy. Manewry dywersyjne mają na celu zmylenie wroga. Setki tysięcy amerykańskich, brytyjskich, kanadyjskich i francuskich żołnierzy jest dyskretnie transportowanych do portów wyjścia, podczas gdy na francuskiej ziemi ruch oporu przygotowuje grunt.

4 czerwca, gdy wszystko jest gotowe do D-Day. Eisenhower jest zmuszony do przełożenia lądowania przez złą pogodę.
Czy deszcz zrujnuje plany aliantów?

„Apokalipsa: Lądowanie w Normandii” odc. 2 – Wielkie natarcie

6 czerwca 1944 roku: zespół brytyjskich meteorologów zauważył zmianę pogody, a generał Eisenhower w końcu wydał zgodę na największą operację desantową wszech czasów. Na wybrzeżu Normandii niemieccy wartownicy ze zdumieniem obserwują zbliżającą się aliancką flotę: ich spokojny przywódca, Rommel, jest na urlopie.
 
Apokalipsa:Lądowanie w Normandii - History Channel


Utah, Omaha, Gold, Juno, Sword: pięć plaż desantowych, do których o świcie zbliżają się kolejne fale szturmu. Pomimo zaskoczenia i wykorzystanej siły ognia, niemieckie siły są zdeterminowane i alianci ponoszą duże straty. To właśnie na plaży Omaha Amerykanie płacą najcięższą cenę: 90% pierwszych lądujących traci życie w ciągu kilku minut...

Pod koniec dnia pierwszy cel został osiągnięty i linia brzegowa znalazła się w rękach aliantów. Teraz nadszedł czas, aby wyzwolić resztę kraju: dwa miesiące po D-day, 1 Armia Francuska, wspierana przez Amerykanów, ląduje w Prowansji, aby okrążyć rozgromionych Niemców i połączyć się z oddziałami przybywającymi z Normandii.
Czy alianci wypędzą nazistów z Francji?

„Apokalipsa: Lądowanie w Normandii” dwa odcinki w czwartek, 6 czerwca od godz. 20:00 na HISTORY ChannelMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...