reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sky zabije odbiorniki pierwszej generacji

dodano: 2024-06-10 17:57
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

koniec SD przekreślone Od czerwca 2024 r. użytkownicy odbiorników satelitarnych Sky UK pierwszej generacji będą tracić dostęp do wszystkich kanałów obsługiwanych przez Sky. Chodzi o tzw. "digiboxy" zaprojektowane do obsługi oryginalnej oferty Sky Digital sprzed końca lat 90. i 2000., a także pierwszą generację urządzeń Sky+ (przed HD).

Sky UK
antena satelitarna Sky UK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky UK potwierdza, że od czerwca br. powyższy sprzęt z pierwszej generacji staną się całkowicie bezużyteczne. Jest to spowodowane tym, że operator będzie wprowadzać dalsze zmiany w sposobie nadawania swoich kanałów przez satelity Astra 28,2°E.

Niektóre kanały będą nadal nadawane w jakości SD, ale w nowszym standardzie transmisji DVB-S2 (ten standard nie jest obsługiwany przez dekodery pierwszej generacji). Początkowo zmiana obejmie takie kanały, jak Eurosport 2 czy Sky Atlantic. Proces rozpocznie się jeszcze w czerwcu i będzie polegać na tym, że grupy kanałów będą migrować do DVB-S2.

Sky wraz z głównymi nadawcami już wcześniej zaprzestał transmisji wielu kanałów SD. W styczniu 2024 r. uczynił to BBC, a w kwietniu Sky wycofał wersje SD irlandzkich kanałów, w tym RTÉ One i TG4.

W przyszłości do odbioru będą się nadawać tylko odbiorniki Sky+HD, Sky HD i Sky Q. Jednak tylko ostatni sprzęt otrzyma pełną gamę usług interaktywnych i internetowych wraz z telewizją linearną.

Abonent, który odbiera BBC One (Wielka Brytania) lub RTÉ One (Irlandia) na pozycji 101 listy kanałów, nie musi podejmować żadnych działań. Jeżeli kanał jest niedostępny, to musi natychmiast skontaktować się z operatorem w celu wymiany sprzętu na Sky Q. Wymiana jest bezpłatna. Jeżeli działań nie podejmie, to Sky anuluje wszystkie subskrypcje.

Przyszłość kanałów SD na Sky UK.
Niestety dla widzów, którzy nie chcą płacić dodatkowo za HD, zmiany wskazują, że Sky pozostanie przy dwupoziomowej subskrypcji za rozrywkę. Kanały SD będą dostępne, ale tylko na odbiornikach HD i dla tych, którzy nie płacą lub nie zapłacą dodatkowo za HD.

Sky nie pobiera już dodatkowych opłat za usługę Sky Cinema w HD. W rezultacie udało mu się pozbyć simulcastów SD kanałów filmowych Sky Cinema.

Sky nie jest jedynym dostawcą telewizji satelitarnej, który przechodzi na standard DVB-S2. Inny operator Arqiva już od pewnego czasu przełącza całe transpondery DVB-S z ofertą FTA do DVB-S2.

Zmiany techniczne (migracja do DVB-S2) spowodują, że kanały SD staną się niedostępne na starszych odbiornikach, a więc wkrótce staną całkowicie bezużyteczne.

Najstarsze Sky Digibox pochodzą z 1998 roku, kiedy Sky rozpoczęło migrację abonentów ze starej usługi analogowej (PAL) realizowanej przez satelity Astra 19,2°E do cyfrowej telewizji satelitarnej. Uruchomienie Sky Digital zapoczątkowało eksplozję kanałów telewizyjnych. Platforma skorzystała z przejścia na nową pozycję orbitalną 28,2°E o znacznej przepustowości, co pozwoliło umieścić setki kanałów telewizyjnych. Odbiorniki Sky+ pierwszej generacji zostały jednak szybko zastąpione przez Sky+HD wraz z uruchamianiem kanałów HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...