reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
Ważą się losy praw sportowych [akt.]

dodano: 2024-06-27 10:27 | aktualizacja: 2024-07-05 13:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

piłka nożna kot telewizor TV transmisja na żywo Wraz z końcem sezonu 2023/24 niektórym polskim nadawcom skończyły się prawa do transmisji ważnych pucharów i lig piłkarskich. Wśród nich jest Eleven Sports (Ligue 1 z sublicencją dla CANAL+, Serie A, Puchar Anglii), Telewizja Polsat (Liga Mistrzów, 1. Liga, Puchar Polski, Puchar Włoch) i Viaplay (Liga Europy, Liga Konferencji).

Ligue 1 Serie A


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Część z wyżej wymienionych praw zostało już przejęte przez innych nadawców: 1. Liga i Puchar Polski trafiły z Polsatu do TVP, a Liga Mistrzów z Polsatu do CANAL+. Jednak nadal nie ogłoszono, co dalej z Ligue 1, Serie A i Pucharem Anglii w Eleven Sports, Pucharem Włoch w Telewizji Polsat oraz prawami do transmisji Ligi Europy i Ligi Konferencji (Viaplay nie walczył o przedłużenie praw, bo zamierza wycofać się z Polski w połowie 2025 roku).

Termin składania ofert w przetargu na prawa do Serie A upłynął 26 kwietnia. Trzy lata temu Eleven Sports ogłosił przedłużenie praw do Serie A już pod koniec czerwca, podpisując umowę z agencją Infront. Bieżący przetarg dotyczy trzech sezonów: od 2024/25 do 2026/27. Nowy sezon Serie A wystartuje 17 sierpnia.

Jeśli chodzi o francuską Ligue 1, termin składania ofert w przetargu minął 2 listopada 2023 roku. Obejmuje on aż pięć sezonów: od 2024/25 do 2028-2029. Dotychczas partnerem LFP w zakresie sprzedaży praw do transmisji była beIN Media Group i właśnie z tą grupą Eleven Sports podpisał cztery lata temu umowę. Teraz jest to Infront. Umowa Infrontu z LFP dotyczy „wybranych terytoriów w Europie, Azji i Oceanii”. Nowy sezon Ligue 1 ruszy 16 sierpnia.

Pierwsza runda nowego sezonu Pucharu Anglii (FA Cup) wystartuje dopiero 2 listopada. Trzy lata temu Eleven Sports ogłosił przedłużenie praw w połowie lipca.

Z kolei informacja na temat pozyskania przez Telewizję Polsat praw do Pucharu Włoch (Coppa Italia) wypłynęła przed trzema laty dopiero tuż przed startem nowego sezonu, czyli w sierpniu.

Tajemnicą też pozostaje przyszły nadawca Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA. Termin składania ofert w przetargu upłynął 27 lutego. Play-offy wystartują 22 sierpnia, a faza grupowa już 25 września w przypadku LE i 3 października dla LK. Mecze polskich drużyn w eliminacjach Ligi Europy i Ligi Konferencji są pokazywane przez Telewizję Polsat. Według sport.pl, prawa do LE i LK miałyby trafić właśnie do Polsatu.

Aktualizacja 1:

Jak donosi Calcio e Finanza, 28 czerwca Lega Serie A podjęła decyzję o przyznaniu praw do transmisji na terytorium Polski Serie A, Pucharu Włoch i Superpucharu Włoch przez kolejne trzy sezony. Włoski portal nie ujawnia, do którego nadawcy te prawa trafiły.

Aktualizacja 2:

Telewizja Polsat potwierdziła, że nabyła prawa do transmisji Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA.

Aktualizacja 3:

Biuro prasowe Eleven Sports zapytane przez satkurier.pl o prawa do transmisji Serie A i Ligue 1 odpowiedziało jedynie: „Nie komentujemy procesów, które się toczą”.

Z kolei lokalne źródła donoszą, że Maxime Saada, prezes i dyrektor generalny Grupy CANAL+, przekazał francuskim pracownikom, że CANAL+ nie kupi we Francji praw do transmisji Ligue 1. Tłumaczył to względami finansowymi (niewystarczająca ilość środków po zakupie praw do Ligi Mistrzów) i tym, że cena nie odzwierciedla realnej wartości Ligue 1.

Aktualizacja 4:

Niespodziewanie, 5 lipca Eleven Sports ogłosił, że nabył prawa do transmisji Bundesligi i 2. Bundesligi. Od stycznia 2025 roku do końca sezonu 2024/25 będzie mógł transmitować w każdej kolejce 5 najważniejszych meczów Bundesligi i wybrane starcia 2. Bundesligi (wszystkie transmisje w Viaplay), a od sezonu 2025/26 do 2028/28 będzie miał na wyłączność prawa do transmisji wszystkich meczów Bundesligi i 2. Bundesligi. Jednocześnie, Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports, poinformował, że kolejne dobre informacje już wkrótce.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...