reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Projekt Kuiper Amazona znów opóźniony

dodano: 2024-06-28 12:11 | aktualizacja: 2024-06-28 17:14
autor: Jan Borejko | źródło: Amazon

kuiper projekt amazon rakiety arianespace Satelitarny system usług szerokopasmowego Internetu - Project Kuiper firmy Amazon, potencjalnie główny rywal Starlinka firmy SpaceX należącej do Elona Muska, ponownie opóźnił datę premiery. Jaka jest przyczyna opóźnienia? Kiedy wystartują usługi?

Amazon Project Kuiper
Amazon Project Kuiper satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Projekt Kuiper Amazona opóźniony

Pierwsze satelity Kuipera zostaną wystrzelone dopiero pod koniec roku.

Amazon mówi o IV kwartale, ale na razie nie podano konkretnej daty. Amazon już wcześniej twierdził, że jego debiutanckie satelity zostaną wystrzelone w 1. połowie tego roku, a usługa w wersji beta planowana jest na koniec 2024 roku.

Niestety nie dotrzymano tych terminów.

Pierwsze satelity Kuipera czekają na start rakietą Atlas 5 firmy ULA (United Launch Alliance). Inne kontrakty startowe są już zawarte na starty rakiet Blue Origin Jeffa Bezosa i europejską rakietą nowej generacji - Ariane 6, która też ma opóźnienia.

Firma SpaceX również przyjęła rezerwację na kilka startów rakiety Falcon 9, mimo że to konkurencja. Niestety to opóźnienia w przygotowaniu nowych rakiet Blue Origin i Ariane 6 są główną przyczyną do braku gotowości do wypełnienia swoich zobowiązań umownych prze Projekt Kuipera.
 

- Będziemy nadal zwiększać tempo produkcji i wdrażania satelitów w kierunku 2025 r. i pozostajemy na dobrej drodze, aby rozpocząć oferowanie usług klientom w przyszłym roku

- przekazała firma Amazon 27 czerwca.

- Aby sprostać temu szybkiemu tempu, zespół wynalazł nowe, bardziej wydajne sposoby testowania sprzętu bez narażania niezawodności i bezpieczeństwa naszych statków kosmicznych. Innowacyjny proces testowania, którego używamy w Kirkland, skrócił czas testowania z miesięcy do dni dla poszczególnych satelitów.

Kuiper twierdzi, że jego nowa fabryka produkująca satelity w Kirkland w stanie Waszyngton - otwarta w kwietniu - może produkować do 5 satelitów dziennie, ale realizacja nie jest łatwa. Aby spełnić przepisy FCC, musi zbudować i wynieść na orbitę co najmniej połowę planowanej megakonstelacji 3232 do lipca 2026 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...