reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

wPolsce24 na MUX 8 „bez politycznego zacietrzewienia”

dodano: 2024-07-10 08:10
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Fratria grupa medialna KRRiT opublikowała koncesję przyznaną spółce Fratria dla kanału wPolsce24 na nadawanie w MUX 8 telewizji naziemnej. Do kiedy obowiązuje koncesja? Co zaoferuje wPolsce24? Pod jakim numerem na pilocie kanał wPolsce24 będzie dostępny? Od 9 października 2017 roku, na podstawie osobnej koncesji, działa Telewizja wPolsce.pl.

youtube.com/@TelewizjawPolsce
Telewizja wPolsce.pl youtube.com/@TelewizjawPolsce


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Co w ofercie wPolsce24 na MUX 8?

Koncesja dla kanału wPolsce24 na MUX 8 telewizji naziemnej obowiązuje od 2 lipca 2024 roku do 1 lipca 2034 roku, czyli przez okres 10 lat. Na rozpoczęcie nadawania telewizja ma 2 miesiące od daty udzielenia koncesji, czyli powinna wystartować najpóźniej 2 września br. (wcześniej może prowadzić emisję testową). Koszt koncesji to ponad 17,85 mln zł. Fratria wnioskowała o rozłożenie tej opłaty na 10 równych rocznych rat. Zatem każdego roku obowiązywania koncesji będzie płacić prawie 1,79 mln zł.

Kanał wPolsce24, o charakterze wyspecjalizowanym informacyjno-publicystycznym, adresowany do wszystkich widzów w wieku 4+, ma być nadawany całodobowo, oferując:
  • audycje informacyjne (min. 40% tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00),
  • audycje publicystyczne (min. 30%),
  • dokument (min. 2%),
  • audycje edukacyjne (min. 1%),
  • audycje poradnicze z różnych dziedzin (min. 1%),
  • audycje o tematyce religijnej (min. 1%).

wPolsce24 ma stanowić uzupełnienie oferty stacji wyspecjalizowanych zorientowanych na informowanie o bieżących wydarzeniach politycznych, społecznych, kulturalnych, gospodarczych, religijnych i sportowych.
 

- Na dzisiejszej medialnej mapie Polski brakuje podmiotu, który w sposób wyważony informowałby o współczesnym świecie, a w warstwie publicystycznej uzupełniał bardzo często zideologizowany przekaz innych nadawców. Widzimy znaczącą lukę na rynku medialnym - brakuje świadomego nadawcy, który bez politycznego zacietrzewienia oprowadzałby widzów po otaczającym świecie, nie ukrywając swojej konserwatywnej tożsamości. Mamy zamiar wyraźnie oddzielać informację od komentarzy, a w tych ostatnich wykorzystywać synergię pomiędzy kanałem telewizyjnym, a innymi przedsięwzięciami wnioskodawcy: portalem wpolityce.pl oraz wydawanymi metodą tradycyjną tytułami prasowymi Sieci i Gazeta Bankowa - informuje spółka Fratria.

W ramówce wPolsce24 mają znaleźć się serwisy informacyjne, bloki informacyjno-publicystyczne oraz audycje o charakterze studyjnym, realizowane na żywo, np.:

- blok poranny (godz. 6:00-10:00): wprowadzenie w stylu infotainment, regularnie pojawiać się mają: echa poprzedniego dnia w polityce (z wykorzystaniem własnych i agencyjnych materiałów filmowych), zapowiedzi wydarzeń, przegląd prasy i internetu, w tym mediów społecznościowych, elementy poradnikowe, audycja z udziałem gości,

- blok okołopołudniowy (godz. 10:00-14:00): gospodarz programu komentuje wydarzenia bieżącego dnia w towarzystwie zaproszonych polityków i ekspertów. Pojawiają się własne materiały filmowe Fratrii, łączenia na żywo z reporterami i korespondentami. Program dostosowany do dynamiki dnia - możliwe transmisje z wydarzeń politycznych (w tym konferencji prasowych), społecznych lub wypadków,

- blok popołudniowy (godz. 14:00-18:00): charakter audycji identyczny jak w przypadku poprzedniego bloku przy zmianie gospodarza. Jak wskazuje Fratria, zmiana prowadzącego to czas na ponowne przyciągnięcie uwagi widza,

- blok programów autorskich (od godz. 18:00): komentarze do tematu wprowadzonego materiałem filmowym w towarzystwie zaproszonych gości, wywiady z politykami, główny program informacyjny kanału, autorski przegląd wydarzeń dnia w kraju i na świecie z udziałem gości,

- polityka na deser (godz. 21:00-22:00): dwójka publicystów w zabawny sposób odnosi się do bieżących wydarzeń, podsumowanie dnia na podstawie felietonów filmowych przygotowanych do wcześniejszych serwisów informacyjnych;

Ma być też sobotnia debata na bieżące tematy społeczne, polityczne, kulturalne, gospodarcze, z udziałem ekspertów, polityków oraz przedstawicieli stowarzyszeń, reprezentujących różne punkty widzenia na dany temat.

Nadawca planuje też treści dokumentalne: pasmo refleksji (godz. 23:00-24:00) jako czas na większe formy filmowe bez bezpośredniego odniesienia do bieżących wydarzeń. W tym paśmie emitowane mają być filmy i reportaże przygotowane przez dziennikarzy stacji (z założeniem, że premiery takich filmów będą miały miejsce w weekend), a także dokumentalne filmy licencyjne. W planach rozwojowych programu znajduje się uruchomienie produkcji własnej filmów dokumentalnych, będących uzupełnieniem oferty informacyjnej i publicystycznej, dotyczących historii, polityki, spraw społecznych, czyli dziedzin, które stanowią główną treść kanału.

W weekendy ramówka kanału ma być uzupełniona o audycje poradnikowe (sobota), jak również formaty talk-show, a także audycje religijne, np. transmisja mszy świętej (niedziela).

Wnioskodawca przewiduje, że w trakcie rozwoju programu, największej ewolucji ulegnie ramówka weekendowa, gdzie sukcesywnie pojawiać się mają nowe pozycje programowe, które rozszerzą spektrum tematyki stacji. W planach znajduje się m.in. stworzenie audycji dotyczących gospodarki, kultury, religii oraz magazyn interwencyjny.

wPolsce24 trafi na pozycję 52 listy kanałów w odbiornikach i telewizorach (z włączoną numeracją LCN).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...