reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ninateka w nowej odsłonie także na smart TV i Android TV

dodano: 2024-07-11 10:17 | aktualizacja: 2024-07-12 12:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Redge Technologies

Ninateka logo Bezpłatna usługa streamingowa Ninateka, której operatorem jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, zyskała nowy wygląd i nowe funkcjonalności. Od 5 lipca Ninateka jest oparta na platformie Redge Media, używanej też m.in. przez Pilot WP, TVP VOD czy Player. Jednocześnie wkracza na smart TV i Android TV.

ninateka.pl
Ninateka Redge Media ninateka.pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ninateka w nowej odsłonie i aplikacjami na Tizen, webOS i Android TV

Redge Technologies wygrał przetarg na dostarczenie platformy VOD dla Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego (FINA), na potrzeby serwisu Ninateka. Nowa wersja Ninateki została uruchomiona przy wykorzystaniu rozwiązania TVaaS Redge Media - kompletnej, dostępnej w chmurze platformy, pozwalającej na budowanie usługi streamingowych i OTT.

Ninateka to usługa VOD oferująca szeroki zakres treści kulturalnych i edukacyjnych, w tym filmy, dokumenty, animacje, nagrania spektakli oraz inne materiały audiowizualne. Operatorem usługi jest FINA, a jej celem jest promowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego.

Dzięki współpracy FINA z Redge Media, Ninateka - wcześniej działająca tylko w przeglądarce, na Androidzie i iOS, będzie wkrótce dostępna na Samsung Smart TV (Tizen) i LG Smart TV (webOS) oraz Android TV, co znacząco zwiększy jej zasięg i dostępność. Jak dowiedział się satkurier.pl, aplikacje TV są na etapie ostatniej certyfikacji i będą się pojawiać na dniach, jak tylko przyznane zostaną zewnętrzne certyfikaty.

Co więcej, Redge Technologies dostarczyło odświeżony interfejs użytkownika, który jest zgodny ze zmieniającą się identyfikacją wizualną marki, przemawiając do szerszej publiczności.

Redge Technologies wdrożyło również rozwiązanie Vestigit - zaawansowane rozwiązanie do ochrony treści. System ten wykorzystuje znakowanie wodne do oznaczania materiału, co umożliwia identyfikację użytkowników, którzy bezprawnie uzyskali dostęp do treści.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...