reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

15 sierpnia: analogowy TVN z HB7A

dodano: 2006-08-16 10:36 | aktualizacja: 2006-08-16 12:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf.wł.

tvn Zgodnie z zapowiedziami 15 sierpnia tuż po południu analogowy kanał TVN został przeniesiony z transpondera 14 (11.485V, PAL, AU-1) najstarszego satelity Hot Bird 1 na pozycji 13E na dużo mocniejszy transponder 16 (11.509V, PAL, AU-1) satelity Hot Bird 7A. Zaowocowało to poprawą siły sygnału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transponder 14 (11.485V) był ostatnim aktywnym transponderem satelity Hot Bird 1 - 13E, jest to więc koniec jego pracy na orbicie.

Analogowy TVN pozostanie na nowym satelicie Hot Bird 7A i to co najmniej przez rok. Zwrócić też należy uwagę, że nieprawdziwą była informacja podana przez wiele polskich serwisów internetowych, że analogowy TVN przejdzie na "świeżo wystrzelonego" Hot Birda 8. Jak wiadomo HB8 został wyniesiony w nocy z 4 na 5 sierpnia i do 15 sierpnia nie byłby w stanie gotowości do pracy na pozycji 13E. Po drugie satelita Hot Bird 8 ma zastąpić Hot Birda 3, a nie Hot Birda 1.

Kontynuacja transmisji analogowej TVN może wydawać się nieco dziwna podczas, gdy transmisje cyfrowe programu TVN w SDTV lub HDTV są kodowane. Wynika to jednak z tego, że TVN nie musi płacić za prawa emisji transmisji analogowych, uznawanych prze amerykańskich producentów za przestarzałe. Prawda jest jednak taka, że w użyciu w Polsce czy w Niemczech pozostało jeszcze bardzo dużo odbiorników analogowych.

Należy się spodziewać, że część odbiorców będzie więc nadal korzystać z odbioru analogowego TVN i odbioru cyfrowego FTA innych polskich kanałów z Astry lub Hot Birda, nie chcąc płacić abonamentu żadnej z platform cyfrowych, ani sieciom kablowym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...