reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Speedway Ekstraliga nadal w Polsacie Sport

dodano: 2007-09-26 10:26 | aktualizacja: 2007-09-26 12:23
autor: Anita Dąbek | źródło: sportowefakty.pl

Telewizja Polska wykupiła prawa do transmisji Speedway Ektraligii w sezonie 2008 i 2009. Ostatnio poinformowaliśmy o tym, że Polsat Sport nie będzie dłużej relacjonował jej spotkań, jednak stacja weszła w negocjacje z TVP i najprawdopodobniej będzie można oglądać rozgrywki także na antenie Polsatu Sport.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesteśmy po pierwszych rozmowach z Telewizją Polską i można śmiało powiedzieć, że w przyszłym sezonie kibice ponownie zobaczą mecze Ekstraligi w naszej stacji - powiedział sekretarz redakcji sportowej Polsatu Sport, Paweł Wójcik.

Pozostały nam do ustalenia szczegóły umowy. Niemniej mogę ze stuprocentową pewnością powiedzieć, że w każdej kolejce na żywo pokażemy jedno ze spotkań - dodał.

TVP chce w ten sposób zminimalizować koszty zakupu praw. Nieoficjalnie mówi się, że zapłaci 800 tys. zł za pierwszy sezon i ok. 1 mln zł za drugi.

Nie potwierdzam wiadomości o wysokości kwoty, jaką zapłaci za prawa do transmisji TVP. Na 10 października zaplanowaliśmy konferencję prasową, na której ujawnimy więcej szczegółów umowy. Nie mogę się również wypowiadać na temat kwot jakie otrzymają kluby. O podziale zysków zawsze decyduje zgromadzenie wspólników spółki - powiedział prezes Ekstraligi Żużlowej, Ryszard Kowalski.

Spotkania będą pokazywane w TVP Sport. Planuje się też transmisje w paśmie otwartym TVP, jednak nie znane są jeszcze żadne szczegóły.

Na temat umowy z Polsatem, szef TVP powiedział: Udało się nam wynegocjować najlepszą na tą chwilę umowę. Wybraliśmy ofertę TVP bo była ona najkorzystniejsza. Najważniejszy aspekt podpisanej umowy jest taki, że kluby po raz pierwszy otrzymają odpowiednie kwoty za prawa do transmisji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...