reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polskie nominacje do Hot Bird Awards

dodano: 2007-09-26 14:14 | aktualizacja: 2007-09-27 10:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: Cyfra+/hotbirdawards

hotbird_awards.jpg Po raz dziesiąty odbędzie się coroczny konkurs, organizowany przez Eutelsat i Eurowizję, na najlepsze kanały tematyczne w Europie i na Bliskim Wschodzie, nadawane z satelitów Hot Bird. Nominację do nagrody Hot Bird Awards 2007 dostało dużo polskich kanałów tematycznych: TVN Med, TVN 24, Mini Mini, TVP Kultura (jedyny kanał telewizji publicznej), Discovery Historia. Ale Kino! oraz polska wersja MGM HD, a także National Geographic HD (polska i włoska wersja).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dniach 14-16 września w Wenecji, jury konkursu złożone z dziennikarzy medialnych, spośród ponad 120 kanałów wybrało 34 najlepsze, z czego 14 to kanały polskie. Dla porówniania Włosi zgłosili 43 kanały, Francja - 18, zaś Rosja tyle samo co Polska.

W kategorii kanał filmowy nominacje otrzymały: ale kino!, India TV (Rosja) oraz Nashe Kino (Rosja).

Selekcji nominowanych kanałów dokonała międzynarodowa komisja specjalistów, w której skład weszli reprezentanci: Rai-Radiotelevisione Italiana, Satellite i La Repubblica (Włochy), The Daily Telegraph (W. Brytania), Le Monde (Francja), La Vanguardia (Hiszpania), Echo Moskwy (Rosja), Milliyet Sanat Magazine (Turcja), AlJazeera (Katar) oraz TV-SAT Magazyn (Polska).

Stacja TVN zgłosiła do konkursu 5 kanałów, nominacje otrzymały dwa: TVN Med oraz TVN 24. TVN Med jest interesujący dla reklamodawców i jest jedynym takim kanałem w Europie. TVN 24 był chwalony za to, że stara się utrzymać niezależność polityczną, ale ma małe szanse na wygraną z powodu na dużą konkurencję (BBC World, SKY TG 24 czy też nowy France 24).

Kanał MiniMini zebrał sporo punktów za to, że nie jest nadawany całodobowo, do tego jest bardzo dobrze przygotowany we współpracy z najlepszymi fachowcami ds. edukacji dziecięcej.

Kanał TVP Kultura, który został nagrodzony już rok temu, nadal ma duże szanse na otrzymanie statuetki, bo jest jedynem kanałem wśród konkurencji poświęconych tzw. wysokiej kulturze.

Kanał filmowy ale kino! już po raz czwarty otrzymał nominację do nagrody Hot Bird TV. Kanał jest już laureatem tej nagrody za rok 2000 i 2001.

Ale Kino! zostało docenione za bardzo dobrą koncepcję kanału filmowego, natomiast Discovery Historia za wiele własnych, interesujących produkcji. MGM HD - za promocję nowoczesnej technologii telewizji HD.

W kategorii HDTV duże szanse ma też włoska i polska wersja National Geographic HD.

Konkurs o Hot Bird TV Award został zapoczątkowany w 1998 r. jako wspólna inicjatywa Eurowizji i Eutelsatu - operatora satelitarnego. Nagrody Hot Bird przyznawane są najlepszym kanałom tematycznym nadawanym za pośrednictwem satelitów Hot Bird w dziesięciu kategoriach: m.in. najlepszego kanału dokumentalnego, filmowego, kulturalno-edukacyjnego, dla dzieci, informacyjnego, lifestyle'owego, sportowego, muzycznego i regionalnego, a także w kategorii najlepsza telewizja wysokiej rozdzielczości (High Definition Television).

lista kanałów nominowanych


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...