reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TS2 Technologie Satelitarne dla marines

dodano: 2008-09-08 10:38 | aktualizacja: 2008-09-08 16:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: ts2

TS2 Technologie Satelitarne Firma TS2 Technologie Satelitarne przygotowała już dokumenty przetargowe dla JCC-I/A i projekt sieci satelitarnej w nowych bazach marines w Afganistanie. Rządowy kontrakt obejmuje uruchomienie i utrzymanie w okresie dwóch lat pełnej łączności w nowych lokalizacjach dla wszystkich stacjonujących tam żołnierzy. Stany Zjednoczone przeniosą 4,5 tysiąca marines z Iraku do Afganistanu już na początku 2009 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezydent Bush otrzymał już stosowne rekomendacje od najważniejszych przedstawicieli władz cywilnych i wojskowych w Pentagonie. Oficjalna decyzja powinna zapaść niebawem. Przyszłe działania obejmują wysłanie brygady armii i batalionu marines w łącznej liczbie 4500 żołnierzy. Wg dowódców wojskowych, aby zapewnić skuteczną ochronę przed działaniami talibów, potrzeby są większe.

Jesteśmy jednym z pierwszych operatorów łączy telekomunikacyjnych w technologii satelitarnej na terenie Iraku i Afganistanu, co owocuje kilkuletnią współpracą z Armią Amerykańską. Projekt afgański może być kolejnym dużym rządowym zamówieniem w historii firmy" - powiedział prezes TS2 Technologie Satelitarne, Marcin Frąckiewicz. "Nasza sieć wojskowa w samym tylko Iraku ma już ponad 10 tysięcy stałych użytkowników korzystających na co dzień z szerokopasmowych połączeń - dodał także.

Firma TS2 specjalizuje się dostarczaniu globalnych usług łączności satelitarnej, na obszarach o ubogiej infrastrukturze telekomunikacyjnej. Podstawowym medium transmisyjnym jest dwukierunkowy transfer danych, który umożliwia nie tylko dostęp do Internetu i przesyłanie informacji wewnątrz sieci, ale także komunikację głosową. Tego typu usługi bardzo często wykorzystuje przemysł obronny, służby specjalne i wojsko.

Komunikacja TS2 pomiędzy bazami jest możliwa dzięki równoczesnej dzierżawie pasm na satelitach Intelsat 10-02, Intelsat 901 oraz ArabSat Badr-4, których zasięg pozwala na zestawianie połączeń pomiędzy dowolnymi punktami na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i południowo-zachodniej części Azji. Firma dodatkowo wyposaża klientów w telefony satelitarne sieci Thuraya i Iridium, które często są jedynym środkiem komunikacji w tym rejonie świata.

Wybór wykonawcy nowej sieci dla żołnierzy marines nastąpi jeszcze przed końcem 2008 roku w ramach obowiązujących procedur JCC-I/A (the Joint Contracting Command-Iraq/Afghanistan).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...