reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rynek cyfrowy pomoże Europie wyjść z kryzysu

dodano: 2009-08-04 23:28 | aktualizacja: 2009-08-05 12:06
autor: Rafał Tomasiak | źródło: uropean Commission\'s Digital Competitiveness

Europa Unia Europejska UE Raport Komisji Europejskiej dotyczący cyfrowej konkurencyjności wykazuje, że cyfrowy sektor w Europie poczynił znaczne postępy od 2005 roku. Obecnie 56 proc. Europejczyków regularnie korzysta z internetu, a 80 proc. z nich wybiera szybkie łącza co czyni Europę światowym liderem w dostępie do szerokopasmowego internetu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komisja sugeruje, że Europa może stać się jeszcze silniejszym rynkiem pod względem cyfrowym, co  w znacznym stopniu przyczyni się do wyjścia z kryzysu gospodarczego. Mimo tego, że widzowie nie wyrażają chęci płacenia za ściąganie lub oglądanie materiałów online (33 proc. twierdzi, że nie zapłaci) to w rzeczywistości pozostałe 66 proc. płaciło za wspomniane serwisy. Klienci zdecydowanie chętniej są w stanie wyłożyć pieniądze na serwisy lepsze programowo i jakościowo.

Internet stanie się jeszcze bardziej popularny kiedy jego młodsi użytkownicy rozpoczną życie zawodowe które coraz bardziej kształtuje tendencje rynkowe. Spółki będą musiały oferować atrakcyjne usługi dla nowej generacji użytkowników podczas gdy ustawodawcy powinni stworzyć odpowiednie warunki, aby ułatwić dostęp do nowych treści online, a także zapewnić wynagrodzenie dla ich twórców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...